Geis PL Sp. z o.o. to jedna ze spółek niemieckiej Grupy Geis z siedzibą w Bad Neustadt, która nieustannie poszerza zasięg swojej działalności w regionie CEE. Warto podkreślić, że Geis to ponad 70 lat doświadczeń w Europie. W Polsce pierwsze logo Geis pojawiło się w roku 2017. To początek budowania marki na terenie kraju oraz pierwsze doświadczenia z filozofią i biznesowym podejściem rodziny Geis nad Wisłą. Bardzo istotnym elementem, z którego wynika nasza elastyczność, responsywność oraz szybka decyzyjność, jest struktura właścicielska. Grupa Geis to prywatna, rodzinna firma o zasięgu europejskim, posiadamy ponad 120 własnych lokalizacji w regionie i kreujemy ponad miliard Euro przychodu rocznie.

Mariusz Kazimierczak, Dyrektor Sprzedaży Geis PL Sp. z o.o.

Zgodnie z jedną z sentencji naszych właścicieli – jesteśmy „tradycyjnie nowocześni” to sformowanie idealnie ilustruje nasze ambicje. Wartości jakimi się kierujemy, to partnerstwo, pasja do biznesu oraz konsekwencja w działaniu. Po spektakularnym sukcesie na nowych rynkach, tj. czeskim oraz słowackim, gdzie Geis jest wiodącym operatorem drobnicowym o największym udziale w rynku, przyszedł czas na Polskę.

Geis PL konsekwentnie realizuje zaplanowane elementy strategii. Na dystansie 3 lat zbudowaliśmy własną, nowoczesną i wydajną sieć drobnicową. Obecnie zarządzamy potokiem drobnicowym w oparciu o 19 lokalizacji w Polsce. Nasze terminale to w znakomitej większości magazyny typu cross-dock. Nowoczesne, zaprojektowane pod obsługę dużych wolumenów drobnicowych. Dbamy o płynność procesów, nie zapominając o środowisku, stosując m.in. energooszczędne oświetlenia LED. Sieć umożliwia nam skuteczne dostarczanie przesyłek następnego dnia roboczego do każdego zakątka kraju. To olbrzymi komfort dla naszych Klientów, którzy mogą korzystać z dostępnych rozwiązań na terenie całej Polski, bez żadnego wyjątku.

Własna sieć to nie wszystko, Geis pracuje na własnych, autorskich rozwiązaniach informatycznych, poczynając od TMS, przez aplikacje webowe oraz mobilne, co jest niewątpliwą przewagą naszej organizacji. Szczególnie podczas wymagających integracji z Klientami, gdzie oczekiwania są mocno projektowe, unikalne i często na wczoraj. Elementy infrastruktury terminałowej, systemowej oraz taborowej to kluczowe elementy dla operatora logistycznego. Natomiast najważniejszym czynnikiem jest profesjonalny, zaangażowany i świadomy zespół ludzi, który buduje przewagę naszej organizacji nad konkurencją. Kapitał ludzki obecnie stanowi najbardziej wartościowy zasób Geis PL. Dlatego działania HR wywierają olbrzymi wpływ na codzienne funkcjonowanie organizacji, „employer branding” to ważny składnik naszej strategii. Naszym celem jest duża identyfikacja pracownika z firmą, budowanie jego zaangażowania, tworzenie długofalowych relacji. Stąd wiele akcji budujących zespołowość, poczynając od inicjatyw sportowych, charytatywnych, przez koncepcyjne zapraszanie pomysłodawców do realnych zmian w firmie.

Kompleksowość świadczonych usług to nasz atut…..
Geis to silny gracz na ryku logistyki i transportu w CEE, zaś Polska jest ważnym elementem struktur europejskich. Przewaga konkurencyjna budowana poprzez prawdziwą kompleksowość to nasze kredo. Jesteśmy jednym z niewielu operatorów, gdzie kompleksowość to element codziennej pracy naszych struktur, nie tylko kwestia pięknej „ulotki”. Dużo było o własnej sieci drobnicowej w Polsce, podobne struktury grupa posiada na rynku czeskim, słowackim, zbliżone na terenie Niemiec i nie tylko.

Geis PL to również dynamiczny międzynarodowy operator drobnicowy. Codzienne bezpośrednie połączenia do Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier, krajów bałtyckich. Codzienne linie na zachód Europy, gdzie wykorzystujemy olbrzymi potencjał naszych HUB’ów niemieckich. Regularne linie drobnicowe łączą Polskę z UE i nie tylko. Ciekawym serwisem dla naszych Klientów, mogą być realizowane przez nas linie drobnicowe na Rosję oraz Białoruś.

Kompleksowość transportowa to skuteczny serwis dla Klientów o dużym zróżnicowaniu wysyłkowym  od 1 do 33 palet w przesyłce. To odpowiednie miejsce, by opowiedzieć o kompetencjach FTL naszej grupy. Produkt pełno-pojazdowy to jeden z filarów naszej organizacji, rozwijany w dwóch płaszczyznach. Pierwsza to typowy ładunek bezpośredni, dedykowany z wykorzystaniem pełnego spektrum taborowego, tonażowego stosując różne rodzaje zabudowy: plandeki, chłodnie, kufry.  W charakterze ciekawostki mogę powiedzieć, że tylko w Polsce zarządzamy kilkuset zleceniami dziennie. Druga z płaszczyzn rozwoju FTL to tzw. ładunki częściowe – PTL. Posiadanie własnej sieci krajowej oraz międzynarodowej to solidny kręgosłup tego serwisu. Duże wolumeny umożliwiają efektywne wykorzystanie taboru oraz łączenie potencjałów na rynkach gdzie Geis operuje bardzo mocno. Sprawne zarządzanie ładunkami częściowymi to liga mistrzów. Jak to robimy? Dedykowany profesjonalny zespół spedytorski, duża dbałość o płynność wymiany informacji pomiędzy elementami sieci, a potencjałem Klientów zewnętrznych, synergia. Na papierze bardzo proste, realnie wymaga dużej determinacji i skuteczności.

Mówiąc o multi-produktowości nie możemy zapominać o logistyce kontraktowej,  to drugie po frachcie drogowym źródło przychodu i stanowi ponad 1/3 naszej sprzedaży, są to setki milionów Euro rocznie.  W portfolio grupy Geis można znaleźć największe światowe marki.

Polska w pełni korzysta z doświadczenia i know how grupy. Zarządzamy procesami magazynowymi w oparciu o taki sam WMS (LFS). Nasze polskie doświadczenia, to realizacja projektów logistycznych w jednostkach magazynowych typowo multiklienckich, na swoim koncie mamy także duże projekty dedykowane, w tym inhouse. Logistyka kontraktowa w Geis PL rośnie w siłę.

Chcąc zarządzać łańcuchem dostaw w pełni, musimy wyraźnie zaznaczyć naszą obecność na morzu i w powietrzu. Serwisy morsko-lotnicze to dopełnienie wachlarza usług grupy Geis. Przewozy pełnokontenerowe, drobnica morska, przesyłki lotnicze oraz zaawansowane projekty cargo. To pełne spectrum działań, w tym zakresie gwarantuje naszym Klientom pewność i przekonanie, że bez względu na złożoność potrzeb logistyczno-transportowych Grupa Geis znajdzie najlepsze, optymalne i korzystne rozwiązanie.

Projektowe myślenie, świadomość wymagań i doświadczenia Geis, pomagają Klientom osiągać najwyższe cele biznesowe.

Więcej informacji o usługach logistycznych firmy Geis można znaleźć pod linkiem

Autorem tekstu jest Mariusz Kazimierczak, Dyrektor Sprzedaży Geis PL Sp. z o.o..