SoftwareStudio sp. z o.o. została założona w 2008 roku przez grupę doświadczonych programistów. Przewodnią ideą spółki jest dostarczanie na rynek nowoczesnych rozwiązań informatycznych oraz tworzenie zespołu, który nie funkcjonuje na bazie korporacyjnych standardów.

Pierwszymi programami stworzonymi dla naszych klientów były system Reklamacyjny oraz WMS. Już w 2009 roku rozpoczęliśmy pracę nad platformą StudioSystem, by rok później dołączyć do oferty programy CRM i CMMS.

Dziś SoftwareStudio oferuje następujące programy: Awizacje VSS.net, Palety.net, Magazyn Narzędzi.net oraz Dokumenty.net i ciągle poszerzamy ich funkcjonalności. Rozwój oprogramowania polega na wykorzystywaniu najnowszych technologii i umiejętnym zastosowaniu ich w praktyce. Programy naszej firmy charakteryzują się możliwością integracji z innymi programami. Dodatkowym atutem jest przystępność dla użytkowników, to znaczy łatwy i szybki sposób pracy w aplikacjach dzięki intuicyjnemu, przejrzystemu interfejsow.

W celu zaspokojenia potrzeb naszych klientów rozwijamy także aplikacje przeznaczone na terminale mobilne. Początkowo tworzyliśmy aplikacje na system Windows Mobile, jednak wraz z udoskonaleniem platformy Android i jej ciągłym rozwojem zdecydowaliśmy się zmienić dedykowany system aplikacji mobilnych. W bieżącym roku stworzyliśmy pierwszą aplikację przeznaczoną na telefony z systemem iOS.

Dodatkową siłą SoftwareStudio są partnerzy, którymi są między innymi Soneta, Humansoft, czy VCN. Współpraca z tą ostatnią firmą pozwala przykładowo na implementacje rozwiązań identyfikujących pojazdy wjeżdżające na teren zakładu (LPR), czyniąc program Awizacje VSS.net kompleksowym narzędziem umożliwiającym organizacje ruchu i zwiększenie bezpieczeństwa na terenie zakładu.

Rozwój firmy prócz rosnącego grona zadowolonych klientów, większej oferty oraz implementowaniu nowatorskich funkcjonalności wiąże się ze zwiększającym się gronem ekspertów zasilających szeregi naszej firmy. Świadczyć może o tym otwarcie czwartego oddziału SoftwareStudio, tym razem w Górze (woj. Dolnośląskie).

W 2008 roku SoftwareStudio tworzyły trzy osoby, dziś, po dziesięciu latach nasz zespół składa się z dwudziestu osób pracujących w czterech oddziałach. Warto podkreślić, że większość klientów nawiązuje z nami współpracę długofalową, wciąż rozwijając systemy, z których korzystają. Grono naszych odbiorców stanowią głównie firmy produkcyjne, handlowe oraz logistyczne.

Paweł Tyszkiewicz