Jak efektywnie wykorzystać technologie cloud w rozwoju biznesu. Platforma myRaben.com wraz z uruchomionym na początku roku serwisem ETA – zlokalizowana w chmurze obliczeniowej – została wyróżniona w konkursie “Best in cloud 2019” organizowanym przez Computerworld jako “najlepsze wdrożenie usługi chmurowej w 0statich 2 miesiącach”.

Konkurs Best in Cloud, został zorganizowany przez Computerworld już po raz siódmy. Upowszechnia on i promuje najefektywniejsze sposoby wykorzystania technologii cloud. O wyniku konkursu decydowały: wpływ na funkcje przedsiębiorstwa, wymierny efekt ekonomiczny, wpływ na rozwiązanie istotnych problemów przedsiębiorstwa.

Ogłoszone zwycięzców odbyło się podczas konferencji Best in Cloud 2019. Wyróżnienie dla Grupy Raben za najlepsze wdrożenie usługi chmurowej w ostatnich 12 miesiącach odebrał Zbigniew Kępiński, managera Genius Lab (działu R&D) Grupy Raben.

„Bardzo się cieszę, że jury konkursu doceniło i uhonorowało nasze rozwiązanie. myRaben.com jest platformą dedykowaną dla naszych klientów, nadawców przesyłek oraz odbiorców transportowanych towarów. Funkcje i zakresy informacyjne jakie są oferowane poprzez platformę są cały czas rozwijane w takt rozszerzania zakresu usług świadczonych przez Grupę Raben.” – mówi Zbigniew Kępiński.

Grupa Raben od wielu lat wprowadza innowacyjne rozwiązania, zarówno w procesach magazynowych i transportowych, jak również w zakresie narzędzi oraz systemów informatycznych. Platforma myRaben.com została uruchomiona w 2015 roku. Dzięki wykorzystaniu danych w chmurze klienci Grupy oraz odbiorcy dostarczanych przez Raben towarów, mogą za pośrednictwem Internetu uzyskać natychmiastowy dostęp m.in. do zamówień, statusów przesyłek i faktur oraz wykorzystać spersonalizowany zestaw raportów.

„Wykorzystanie „cloud computing” pozwoliło m.in. na: zapewnienie wysokiej wydajności i szybkości działania rozwiązania jednocześnie dla kilkunastu tysięcy użytkowników, którzy dziennie aktywnie korzystają z zasobów platformy; gwarancję wysokiej dostępności rozwiązania 24/7; odciążenie zasobów własnych zarówno sieciowych jak i sprzętowych oraz gwarancję skalowalności rozwiązania” – dodaje Zbigniew Kępiński