Na początku grudnia 2020 roku DACHSER Air & Sea Logstics zorganizował setny lot czarterowy. W ramach specjalnego programu czarterowego, Dachser obsłużył trasę Frankfurt – Szanghaj.

 

Reagując na ograniczenia przestrzeni ładunkowej w przewozach lotniczych spowodowane pandemią, Dachser Air & Sea Logistics już w lutym 2020 roku sporządził awaryjny plan czarterów. Początkowo obejmował połączenia z Frankfurtu do Chin, ale pod koniec lipca firma rozszerzyła usługę lotów o cotygodniowe połączenie Frankfurt – Chicago. Rekompensowała w ten sposób spadek przepustowości przewozów lotniczych i prawie całkowitego zawieszenia lotów pasażerskich.

– Dzięki zintegrowaniu i stabilności naszej sieci oraz zmotywowanemu zespołowi, mogliśmy zaoferować naszym klientom inteligentne i innowacyjne rozwiązania transportowe – mówi Timo Stroh, dyrektor frachtu lotniczego w Dachserze.

Dzięki gęstej sieci transportu drogowego Dachser dystrybuuje towary z Frankfurtu w całej Europie z ustalonymi czasami dostaw i standardami jakości. Klienci korzystają ze zintegrowanego rozwiązania transportowego, wychodzącego z jednego źródła, które obejmuje cały łańcuch od nadawcy do odbiorcy. Program czarterowy firmy niezawodnie zapewnia zdolności przewozowe, niezależnie od zmian destabilizujących rynek.