Grupa Heraeus, firma działająca w segmencie metali szlachetnych, materiałów medycznych, czujników, szkła kwarcowego i zastosowań specjalnych dołączyła do grona klientów Rusak Business Services. W ramach współpracy Rusak Business Services jest odpowiedzialny za procesy celne klienta takie jak: eksporty do Rosji, przygotowanie dokumentów: deklaracje eksportowe, świadectwa pochodzenia, CMR (ze specyfikacją), karnety TIR (ze specyfikacją).

„Cieszymy się, że firma z tak ugruntowaną pozycją na rynkach światowych jak Heraeus zaufała nam i dołączyła do grona naszych klientów, powierzając naszej Agencji, między innymi prowadzenie bardzo wymagających ze względu na wielopozycyjne faktury, z bardzo różnorodnym towarem, eksportów do Rosji. Jak zawsze zespół Rusak Business Services dokłada wszelkich starań, aby zapewnić firmie Heraeus profesjonalne doradztwo oraz pełne bezpieczeństwo wszystkich realizowanych we współpracy z nami transakcji celnych” – mówi Tomasz Rusak, Prezes Zarządu Rusak Business Services.

Główna siedziba firmy Heraeus zlokalizowana jest w Hanau w Niemczech. Założone w 1851 r. przedsiębiorstwo, jest rodzinną spółką portfelową, która łączy firmy z różnych sektorów m.in. ochrony środowiska, energii, elektroniki, zdrowia, mobilności i rozwiązań przemysłowych. W roku 2017 Heraeus uzyskał przychód w wysokości 21,8 mld EUR. Zatrudnia około 13 000 pracowników w 40 krajach. Heraeus jest jedną z 10 największych firm rodzinnych w Niemczech, posiada ponad 100 oddziałów na całym świecie.

Rusak Business Services to firma działająca w zakresie doradztwa celnego na polskim rynku. Blisko 30-letnie doświadczenie w dziedzinie handlu zagranicznego pozwoliło brokerowi zbudować zespół ekspertów oraz wypracować partnerskie relacje biznesowe z polskimi i międzynarodowymi firmami. Działania Agencji koncentrują się w dwóch głównych obszarach: outsourcingu obsługi celnej i Customs Compliance, czyli zapewnieniu zgodności z regulacjami celnymi. Profesjonalizm i wiarygodność Rusak Business Services potwierdza certyfikat AEO (Authorised Economic Operator), a także wdrożony system jakości wg norm ISO. Firma posiada ponad 20 oddziałów w całej Polsce, punkty obsługi składów celnych oraz podatkowych, a także szereg miejsc uznanych dla procedury uproszczonej.