W dniach 24-25 kwietnia br. wiodący przedstawiciele branży hi-tech spotkali się w Venlo w Holandii podczas dorocznego wydarzenia Hi-Tech Supply Chain Summit Europe. Forum przyciągnęło rekordową liczbę profesjonalistów z branży, w tym kilku przedstawicieli międzynarodowego dostawcy transportu i logistyki AsstrA-Associated Traffic AG.

Każdego roku podczas szczytu Hi-Tech Supply Chain Summit dostawcy usług transportowych, producenci technologii, sprzedawcy detaliczni i dostawcy infrastruktury telekomunikacyjnej omawiają najnowsze wyzwania i możliwości, przed jakimi stoi nowoczesny łańcuch dostaw.

Wśród najbardziej nowatorskich tematów poruszonych podczas tegorocznej edycji znalazły się maszynowe uczenie oraz strategie mające na celu wykorzystanie sztucznej inteligencji i robotyki w całym łańcuchu wartości, od produkcji po magazynowanie. Poruszono również kwestie związane ze strategicznymi wyzwaniami w zakresie Internetu rzeczy, bezpieczeństwa ładunku, technologii chmury i wydajności zmechanizowanej siły roboczej.

„Szczyt Hi-Tech Supply Chain Summit to wyjątkowa okazja do nawiązania kontaktów z blisko stoma specjalistami na wysokich stanowiskach, a także możliwość poszerzenia wiedzy podczas wystąpień ponad 25 prelegentów. Konferencja pozwoliła również przeprowadzić zaplanowywane wcześniej rozmowy z potencjalnymi klientami z branży hi-tech. Sesje spotkań B2B pomiędzy producentami i dostawcami usług logistycznych zostały zorganizowane starannie, zgodnie z potrzebami i możliwościami obu stron. AsstrA przeprowadziła pięć 30-minutowych spotkań B2B z potencjalnymi klientami. Obecnie jest jeszcze zbyt wcześnie, aby oceniać wyniki biznesowe, ale przyznajemy, że jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani potencjałem, jaki oferują te spotkania”, podkreśla Darya Reshetnyak, Kierownik Działu AsstrA Hi-Tech Logistics.

Frank Muller, Wiceprezes Zarządu AsstrA, wyróżnił się podczas głównego panelu konferencji prezentacją zatytułowaną „Ochrona wartościowych ładunków: niezbędne kroki na drodze do zaawansowanych rozwiązań transportowych”.

„Byłem zaszczycony mogąc dzielić się wiedzą AsstrA na temat bezpieczeństwa ładunków z uczestnikami szczytu Hi-Tech Supply Chain Summit. Wydarzenie to gromadzi profesjonalistów z branży hi-tech, którzy postrzegają forum nie tylko jako sposób na poznanie nowych trendów technologicznych wpływających na nasz biznes, ale także jako możliwość określenia swoich priorytetów. Konferencja pozwoliła nam podzielić się naszym know-how z ekspertami z branży oraz zdobyć cenną wiedzę od innych uczestników”, stwierdza Frank Muller.

Podczas forum Wiceprezes Zarządu AsstrA opowiedział również o sprawdzonych rozwiązaniach dotyczących wewnętrznych procesów zarządzania wartościowymi ładunkami, opartych na grupowaniu towarów według ich rodzajów i rankingów dostawców. Frank Muller poruszył również kwestie związane z powszechnymi alertami bezpieczeństwa oraz nawiązał do innowacji technologicznych zapobiegających kradzieży ładunków. Ważnym punktem wypowiedzi były również kroki niezbędne do rozpoczęcia standaryzacji bezpieczeństwa.