Toshiba wprowadza rozszerzenie wykorzystującego inteligentne okulary rozwiązania dynaEdge DE-100 i AR100 Viewer Assisted Reality – xPick. Funkcja „pick-by-vision” ułatwiająca kompletowanie zamówień została stworzona, aby usprawnić pracę branży logistycznej.

Nowość ta jest efektem strategicznego partnerstwa firm Toshiba i Ubimax – specjalizującego się w zakresie rozwiązań wearable dla przedsiębiorstw. xPick to kolejne, po xMake, xInspect i xAssist rozszerzenie pakietu dynaEdge usprawniającego organizację pracy i zwiększającego produktywność przedsiębiorstw z sektora przemysłowego.

Rozwiązanie zaprojektowano, aby poprawić produktywność poprzez lepszą organizację pracy od etapu ręcznego kompletowania zamówień, sortowania i zarządzania zapasami, aż po wysyłkę i obiór towaru.

Skuteczność działania zapewnia umieszczony w okularach bezdotykowy ekran, na który przesyłane są dane dotyczące przedmiotów znajdujących się w polu widzenia pracownika. Można włączyć opcje skanowania kodów kreskowych, sprawdzania ciężaru i lokalizacji, zwiększając w ten sposób precyzję i tempo pracy.

„Inteligentne rozwiązania usprawniające pracę zwracają uwagę rynku od około roku. Nasze badanie wykazało, że 77% niemieckich decydentów IT zamierza na dobre wprowadzić je do swoich przedsiębiorstw w ciągu najbliższych trzech lat ” – powiedział Maki Yamashita, Senior Vice President, PC & Solutions EMEA, Toshiba Europe GmbH. „Zrozumieliśmy, że zwiększenie produktywności poprzez rozbudowywanie sieci połączonych już w firmie urządzeń jest kluczem do sukcesu – zwłaszcza jeśli mowa o przemyśle i logistyce”.

„Klienci i partnerzy ciepło przyjęli nasz pierwszy pakiet rozwiązań” – powiedział Jan Junker, Chief Commercial Officer, Ubimax. „Faktycznie odpowiedzieliśmy na potrzebę rynku dotyczącą dalszego usprawniania organizacji pracy poprzez rozszerzanie zastosowań opartych na Windows inteligentnych okularów. Współpracujemy z Toshiba, by wprowadzać istotną zmianę w wielu sektorach gospodarki. xPick na platformie Toshiba dynaEdge płynnie dołączy do wprowadzonych wcześniej modułów”.

Nowe rozwiązanie jeszcze w lipcu będzie dostępne w Europie.