Prawie 130,000 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej oddanej do użytku od początku roku, ponad 100,000 m² w budowie oraz kolejne planowane inwestycje – tak P3 realizuje ambitne plany ekspansji na polskim rynku powierzchni magazynowych.

W ciągu minionych miesięcy P3 zakończyło budowy nowoczesnych obiektów magazynowych o łącznej powierzchni około 130,000 m² w parkach logistycznych: P3 Poznań, P3 Błonie i P3 Mszczonów. Wszystkie nowo wybudowane obiekty są niemal w pełni skomercjalizowane.

W parku P3 Błonie zostały oddane do użytku dwie fazy budynku numer 16 o łącznej powierzchni 47,000 m2. Wśród najemców, którzy zdecydowali się na ulokowanie na tej powierzchni są m.in. Antalis, Green Factory Logistics i Quick Service Logistic Polska. Według raportów rynkowych była to jedna z największych inwestycji zakończonych w pierwszej połowie 2017 r. na rynku powierzchni magazynowych w Polsce. Obecnie w budowie jest trzecia faza budynku o wielkości 32,500m2 na której wynajem zdecydował się gigant branży e-commerce – eMAG.

W Mszczonowie P3 zakończyło budowę magazynu o powierzchni 16,500 m2, którą w znacznej części zajął wieloletni najemca w parkach P3 – firma FM Logistic.Intensywne prace toczą się także od początku roku w parku P3 Poznań, gdzie przybyło ponad 63,000 m2 w trzech budynkach. Ich najemcami są m.in. firmy British American Tobacco, Clipper, FM Logistic i Geis.

Andrzej Wroński, Country Head P3 w Polsce, powiedział: To najintensywniejszy czas w historii P3 w Polsce. Jeszcze nigdy nie prowadziliśmy tylu budów jednocześnie. Tak, jak zapowiadaliśmy, w tym roku chcieliśmy rozpocząć budowy nowych obiektów w każdym z naszych czterech parków w Polsce. Zakończyliśmy już budowy w trzech parkach, a w ostatnich tygodniach poinformowaliśmy o rozpoczęciu budowy obiektu o powierzchni 61,000 m2 dla firmy Kuehne + Nagel w czwartym parku – P3 Piotrków. Tym samym dotrzymaliśmy słowa i już w tej chwili, choć do końca roku zostało jeszcze sporo czasu, zrealizowaliśmy nasz cel. Mimo to nie zwalniamy tempa i końcówka roku zapowiada się dla nas równie pracowicie.