Międzynarodowa Konferencja Transgraniczna Partnerschaft und Business odbędzie się 23 października w ramach 3. edycji Dni Współpracy Polsko – Niemieckiej w Szczecinie. Tematem przewodnim wydarzenia będą zagadnienia dotyczące obszarów logistycznych, magazynowych i transportowych Szczecina.

Specjaliści biznesu z Polski i Niemiec już po raz trzeci będą wymieniać się doświadczeniami i opowiadać, jak skutecznie rozwijać relacje polsko-niemieckie i poszerzać perspektywy biznesu po obu stronach granicy. W tym roku konferencja w całości zostanie poświęcona tematom branży TSL.

Mówi się dzisiaj o Szczecinie jako o bramie na zachód i północ Europy. Szczecin wyróżnia się wyjątkową lokalizacją oraz łatwym dostępem do rynków zbytu i zaopatrzenia w Polsce, Europie i na świecie. Strategiczna lokalizacja na skrzyżowaniu szlaków wszystkich rodzajów transportu oraz dostępność powierzchni magazynowych czynią miasto niezwykle atrakcyjnym miejscem do lokowania i rozwoju firm, właśnie z branży logistycznej. Podczas konferencji Partnershaft und Business przedsiębiorcy będą dyskutować o atrakcyjności Szczecina pod względem inwestycyjnym, możliwościach rozwojowych podczas dwóch paneli tematycznych. Będzie też można wziąć udział w warsztatach biznesowych.

Więcej informacji na stronie https://www.dwpn.eu/