Kompaktowy, wydajny, ergonomiczny – to zalety podnośnikowego wózka widłowego Jungheinrich ERC 216zi, który walczy w tym roku o prestiżową nagrodę IFOY. To pierwszy akumulatorowy wózek podnośnikowy ze zintegrowanym akumulatorem litowo-jonowym.

Nagroda IFOY (International Intralogistics and Forklift Truck of the Year) przyznawana jest firmom za najbardziej ekonomiczne oraz innowacyjne rozwiązania i jest uznawana za najważniejsze wyróżnienie w dziedzinie intralogistyki. Zwycięzcy są wybierani co roku przez niezależne Jury, składające się z czołowych międzynarodowych dziennikarzy branżowych.

Zintegrowany akumulator litowo-jonowy w wózku ERC 216zi pozwolił na całkowicie nowy kształt urządzenia i optymalny rozkład masy, co wpłynęło na znaczne zwiększenie zwrotności. Akumulator znajduje się centralnie, a nie jak to było dotychczas za masztem. Kompaktowa budowa (ERC 216zi jest około 17 cm krótszy niż podobne wózki ze stałą platformą), większa stabilność operatora, większy udźwig resztowy i wysoki komfort jazdy zapewniają potencjał do zwiększenia wydajności pracy w magazynie.

Wózek podnosi ładunki na wysokość do 6 metrów, a jego udźwig wynosi 1 600 kg. Funkcja unoszenia ramion podporowych pozwala na dwupoziomowy transport palet. Podczas opracowywania urządzenia szczególną uwagę poświęcono ergonomii. Stała platforma zabezpieczona z trzech stron zapewnia operatorowi bezpieczeństwo i komfort, zwiększając tym samym jego produktywność. Panel obsługi został tak zaprojektowany, aby prowadzenie pojazdu było wyjątkowo intuicyjne. SmartPILOT umożliwia precyzyjne i łatwe kierowanie jedną ręką.

Bezpieczeństwo zwiększa opcjonalny dach ochronny oraz dodatkowe systemy wspomagania. OperationCONTROL pomaga zapobiegać przekroczeniu udźwigu resztowego. Optyczne i dźwiękowe sygnały ostrzegawcze oraz wibracje dyszla wskazują operatorowi, jeśli dopuszczalny udźwig resztowy został przekroczony. System positionCONTROL umożliwia proste i szybkie składowanie towarów na wcześniej zdefiniowanych wysokościach w regale. W ten sposób nawet mało doświadczeni pracownicy mogą szybko i bezpiecznie odkładać i pobierać ładunki.

ERC 216zi zapewnia szereg korzyści z zastosowania najnowszej technologii litowo-jonowej, gwarantującej wysoką wydajność pracy, możliwość szybkiego doładowania akumulatora, jego długą żywotność, a także oszczędność kosztów eksploatacyjnych.