Doradcy Komisji Europejskiej rozpoczną współpracę z Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.
Na mocy porozumienia, które zostanie uroczyście podpisane 15 września br., Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz firma INELO rozpoczną współpracę i wymianę doświadczeń w zakresie transportu drogowego. W ramach umowy studenci otrzymają m.in. możliwość odbycia staży i praktyk pod okiem ekspertów INELO, będących doradcami i szkoleniowcami najważniejszych organów oraz służb kontrolnych w Europie.

Dodatkowo, w trakcie roku akademickiego eksperci firmy INELO poprowadzą cykl zajęć na studiach podyplomowych Menedżer firmy transportowej w UE. Uroczyste zawarcie porozumienia odbędzie się 15 września br. o godz. 12.00, w sali 31 na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. W spotkaniu udział wezmą również Prorektor ds. ekonomicznych Uniwersytetu Łódzkiego – dr hab. Grzegorz Urbanek oraz dr hab. inż. Remigiusz Kozłowski, prof. UŁ, który bezpośrednio koordynuje współpracę między Wydziałem a firmą INELO.

“Od kilkunastu lat pracujemy nad nowoczesnymi rozwiązaniami do zarządzania flotą pojazdów w przedsiębiorstwach transportowych. Produkujemy oprogramowanie do analizy i rozliczania czasu pracy kierowców, a także zaawansowane systemy satelitarnej lokalizacji pojazdów. Dzięki podpisanemu porozumieniu, liczymy na inspirującą wymianę doświadczeń naukowców oraz ekspertów INELO, a przede wszystkim na możliwość aktywnego wsparcia rozwoju młodych ludzi. Mamy nadzieję, że umiejętności zdobyte podczas pracy z praktykami, będą dla studentów motywacją do dalszej nauki i podjęcia pracy w prężnie rozwijającej się branży transportowej. Co warto podkreślić, nasza firma wywodzi się właśnie ze studenckiego projektu, który po kilkunastu latach przerodził się w dużą organizację, zatrudniającą kilkaset osób i mającą wielomilionowe obroty. Dlatego tym bardziej zależy nam na współpracy z młodymi, którzy są jeszcze w trakcie studiów” – mówi Jakub Gieruszczak, członek zarządu INELO.

W ramach współpracy planowane jest prowadzenie projektów badawczych i rozwojowych, wsparcie prac licencjackich, magisterskich i doktorskich realizowanych przez studentów Wydziału Zarządzania oraz wspólne podejmowanie inicjatyw doradczych i szkoleniowych, takich jak druga edycja konferencji o zagrożeniach w ruchu drogowym.

Firma INELO jest polską spółką, istniejącą na rynku od 15 lat. Z jej produktów korzystają przedsiębiorstwa transportowe oraz instytucje kontrolne w całej Europie. Od 9 lat firma jest członkiem CORTE (The Confederation of Organisations in Road Transport Enforcement), dzięki czemu stała się aktywnym doradcą Komisji Europejskiej. Ponadto eksperci spółki świadczą usługi szkoleniowe dla inspekcji transportowych, policji i innych służb kontrolnych z kilkunastu krajów UE.