Firma Hyster Europe wprowadziła na rynek nową serię kompaktowych wózków podnośnikowych do składowania, magazynowania, transportowania i pobierania ładunków w ciasnych przestrzeniach. Nowe wózki podnośnikowe Hyster są łatwe w sterowaniu i manewrowaniu wszędzie tam, gdzie przestrzeń jest niewielka, zwłaszcza w wąskich alejkach – mówi Monica Radavelli, Manager ds. Produktów Magazynowych w Hyster Europe. Wszechstronna seria S1.0E – 1.2E może podnosić ładunki do 1,2 ton na wysokość 2,38 metra lub sięgać na wysokość nawet 4,18 metra przy lżejszych ładunkach. Wózki podnośnikowe zapewniają niezawodność przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów i mniejszym zużyciu energii. Spodziewanymi beneficjentami zwiększonej wydajności produkcyjnej w przestrzeniach magazynowych są supermarkety i sklepy detaliczne, dzięki szybszemu odkładaniu i pobieraniu towarów przez operatora oraz mniejszym uszkodzeniom produktów.

Nowe kompaktowe wózki podnośnikowe Hyster mają szerokie zastosowanie i nadają się idealnie do transportu towarów do lub z ramp odbiorczych czy stacji przeładunkowych, wykonywania operacji komisjaonowania, procesów produkcyjnych lub dostarczania materiałów na linię produkcyjną – dodaje Monica. Podczas kompletacji zamówień możliwe jest również ustawienie wideł na ergonomiczną wysokość roboczą. Operatorzy mogą pracować szybciej dzięki dobrej widoczności przez maszt oraz ramion załadunkowych podczas pobierania i odkładania ładunków. Precyzyjne elementy sterujące podnoszeniem dodatkowo wpływają na zwiększenie szybkości wykonania cyklu oraz mniejsze uszkodzenia produktów. Prędkość jazdy jest ograniczona do 6 km/h. ​

Wózki podnośnikowe charakteryzują się mocną konstrukcją ramy i osłon. Szczelne złącza i wysoki poziom zabezpieczenia wejść w podzespołach elektrycznych zwiększają ogólną niezawodność wózka – tak jak w przypadku całego sprzętu Hyster  – natomiast te modele charakteryzują się dodatkowo prostotą serwisowania. Dostępne w konfiguracji z 1 – stopniowym masztem FFL (pełna zdolność swobodnego podnoszenia) lub 2 – stopniowym masztem NFL (bez swobodnego podnoszenia), wózki Hyster Europe oferują liczne opcje personalizacji, obejmujące dostęp za pomocą klawiatury numerycznej, wersję przystosowaną do pracy w chłodni, różnorodne koła podporowe ładunku i napędowe, system Hyster Tracker z dostępem bezprzewodowym lub funkcją bezprzewodowego monitoringu i wiele więcej.