Firma GEFCO Polska otwiera nową lokalizację w Psarach. Biuro oraz magazyn typu cross-dock położone blisko węzła komunikacyjnego na trasie Katowice-Warszawa zastąpią dotychczasowe powierzchnie firmowe zajmowane w Czeladzi. Zmiana wynika z dynamicznego rozwoju oddziału, w tym pozyskania nowych klientów.

Nowa lokalizacja GEFCO Polska w Psarach w woj. śląskim została otwarta na początku sierpnia. Przeprowadzka z dotychczasowego biura w Czeladzi była podyktowana przede wszystkim koniecznością zwiększenia powierzchni zajmowanych przez firmę. Przesłanką do zmiany jest zarówno dynamiczny rozwój oddziału i pozyskanie nowych klientów, jak również chęć podniesienia komfortu pracy zespołu.

Nowe biuro i magazyn GEFCO Polska znajdują się na terenie DL Invest Park, który zlokalizowany jest blisko węzła komunikacyjnego na drodze krajowej nr 86 z Katowic w kierunku Warszawy. Atutem jest bliskość lotniska, co jest ułatwieniem zarówno dla klientów, jak i pracowników firmy. W lokalizacji w Psarach mieści się magazyn typu cross-dock o powierzchni 2845 m2 (zamiast dotychczasowych 2263 m2) posiadający z jednej strony 10 docków naczepowych, zaś z drugiej strony 2 docki naczepowe, 8 ramp kurierskich oraz 1 rampę najazdową. Taki układ projektowy pozwoli GEFCO Polska na optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej do działalności cross-dockowej.

Nowy magazyn klasy A jest w pełni zabezpieczony i monitorowany. Ponadto umożliwia on powiększenie skali działania oraz uruchomienie usługi magazynowania w formie wysokiego składowania. Obsługą obiektu, który czynny jest 5 dni w tygodniu 24h/ dobę, zajmują się specjaliści GEFCO Polska mogący pochwalić się wieloletnim doświadczeniem. W magazynie zastosowano ekologiczne rozwiązania mające na celu zmniejszenie zużycia energii i ciepła – należą do nich m.in.: siatka świetlików wykorzystujących naturalne światło, lampy LED z czujkami ruchu oraz centralne ogrzewanie.

W nowej lokalizacji GEFCO Polska w Psarach znajduje się również przestronne biuro o pow. 692 m2 (zamiast dotychczasowych 510 m2), w którym swoje wydzielone pomieszczenia ma spedycja drobnicowa i całopojazdowa. Zespół może korzystać z takich udogodnień jak pokój relaksu i ogródek.

„Otwarte przez GEFCO Polska nowe powierzchnie magazynowe dostosowane są do obsługi klientów różnych specjalizacji. Aktualnie spółka realizuje zlecenia przede wszystkim dla firm z branży motoryzacyjnej, a także budowlanej, przemysłowej i elektrycznej oraz aktywnie poszukuje klientów również z pozostałych sektorów”  mówi Tomasz Pardela, Kierownik Oddziału Psary, GEFCO Polska