Linie lotnicze należące do Emirates zwiększyły swoje zaangażowanie w przewozy cargo i tym samym pozostają światowym liderem w obszarze przepływu podstawowych towarów na rynkach międzynarodowych. W obecnej sytuacji globalne przewozy ładunków lotniczych zostały poważnie ograniczone z powodu obostrzeń dotyczących lotów pasażerskich, jednak Emirates SkyCargo pracują, aby zapewnić dostawy żywności i zaopatrzenia medycznego do miejsc, w których są najbardziej potrzebne.

Emirates SkyCargo wdrożyły szereg środków, m.in. wprowadziły dodatkowe loty samolotów towarowych czy usługi transportu drogowego, dzięki czemu firma wspiera przewóz niezbędnych ładunków, takich jak farmaceutyki, materiały medyczne, produkty łatwo psujące się i inne surowce.

Od połowy stycznia do połowy marca 2020 r. Emirates SkyCargo przetransportowały łącznie ponad 225 tys. ton ładunku, z czego 55 tys. ton stanowiły artykuły spożywcze, w tym owoce, warzywa, mięso i owoce morza, a ponad 13 tys. ton to ładunek farmaceutyczny.

Zgodnie z rozporządzeniem rządu przewoźnik odpowiednio wykorzystuje przepustowość ładunków lotniczych, aby zapewnić stałą dostawę i uzupełnianie żywności i leków na terenie ZEA.

Emirates SkyCargo jest przewoźnikiem zorientowanym na klienta i bardzo poważnie podchodzi do transportu towarów niezbędnych dla społeczności i ułatwiania handlu światowego – powiedział Nabil Sultan, Divisional Senior Vice President Emirates SkyCargo. Dzięki naszej flocie, która pracuje na pełnych obrotach i która łączy planowe i doraźne operacje, możemy utrzymać przepływ towarów, takich jak zaopatrzenie medyczne i farmaceutyczne, sprzęt czy artykuły spożywcze do miejsc na świecie, gdzie są one najbardziej potrzebne. Szukamy również nowych i innowacyjnych sposobów na najlepszą obsługę naszych klientów i rynków globalnych. Pozostajemy w bieżącym kontakcie z partnerami, aby optymalizować usługi i jak najlepiej dostosować je do potrzeb naszych klientów w tych trudnych czasach – dodał Nabil Sultan.

Poza regularnymi operacjami, flota 11 samolotów cargo linii Emirates wykonała szereg lotów ad hoc i czarterowych, aby zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie na transport lotniczy towarów. Przez osiem tygodni od połowy stycznia do połowy marca samoloty frachtowe Emirates przetransportowały ponad 50 tys. ton ładunku, w tym zaopatrzenie medyczne i żywnościowe. Tylko podczas jednej operacji czarterowej Emirates SkyCargo przetransportowały blisko pół miliona jednostek środków dezynfekujących na pokładzie frachtowca Boeing 777.

Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni przewoźnik wykonał ponad 30 cotygodniowych lotów towarowych z Hongkongu, przy czym stacja obsługiwała nawet od sześciu do ośmiu samolotów frachtowych w ciągu jednego dnia. Ponadto w tym samym tygodniu linie Emirates SkyCargo obsłużyły również 12 maszyn z Szanghaju, pięć z Kantonu i jedną z Pekinu. W marcu oprócz regularnych usług frachtowych do ponad 40 miejsc na całym świecie, operacje ad hoc były też wykonywane w innych miejscach – Seulu, Tajpej, Frankfurcie, Mediolanie i Casablance.

Emirates SkyCargo oferuje również klientom możliwość transportu ładunków drogą lądową do i z wybranych kierunków cargo, tak aby zapewnić nieprzerwany łańcuch łączności ładunków.