Irlandzki producent wózków widłowych Combilift wprowadził na rynek nowy, napędzany na wszystkie koła, elektryczny, wielokierunkowy wózek widłowy z przeciwwagą o udźwigu 4000 kg. Nowy wózek widłowy Combi-CBE 4t został zaprezentowany przez Combilift na targach GIS, Lifting, Industrial and Port Handling and Heavy Transport odbywających się w tym tygodniu w centrum wystawienniczym Piacenza Expo we Włoszech. Oparty jest on na oryginalnej konstrukcji wielokierunkowego wózka widłowego z przeciwwagą, który firma Combilift wprowadziła na rynek w 2006 roku. Wprowadzając na rynek Combi-CBE 4t o udźwigu 4000 kg irlandzki producent bazuje na sukcesie serii wózków widłowych Combi-CB. Do tej pory model elektryczny dostępny był jedynie w wersji o udźwigu do 3000 kg.

Napęd na wszystkie koła modelu Combi-CBE 4t w połączeniu z dużymi oponami gumowymi umożliwia bezproblemową pracę w pomieszczeniach i na zewnątrz, oraz na wszystkich rodzajach nawierzchni. Wszechstronność wózka pozwala na rozładunek z TIRów, transportowanie produktów bezpośrednio do regałów lub stref paletowych, jak również do linii produkcyjnych. W połączeniu z układem kierowniczym wykorzystującym czujniki obciążenia i brakiem spalin oznacza to, że ten wózek widłowy jest idealny do pracy wewnątrz pomieszczeń magazynowych. Standardowo pojazd wyposażony jest w cylindry zaciskowe przesuwu bocznego, a zintegrowany, hydrauliczny pozycjoner wideł jest opcją ułatwiającą przenoszenie ładunków o różnej wielkości, bez konieczności opuszczania kabiny przez operatora w celu ręcznej regulacji wideł.  Przy projektowaniu nowego urządzenia Combi-CBE 4t wzięte zostały pod uwagę także wygoda i komfort kierowcy. Sterowanie hydrauliczne i zsynchronizowane położenie kół przednich pozwalają na łatwe sterowanie podczas jazdy we wszystkich kierunkach.

Przemawiając podczas premiery pojazdu we Włoszech, dyrektor zarządzający Combilift Martin McVicar ujawnił, że nowy wózek widłowy został opracowany w odpowiedzi na specjalne zapotrzebowanie klientów na większe udźwigi w elektrycznych wózkach widłowych. Produkt ten jest dobitnym przykładem podejścia firmy Combilift do spełniania wymagań naszych klientów. Współpracujemy z naszymi klientami, aby upewnić się, że produkt końcowy spełnia ich potrzeby. Ten wózek widłowy jest szczególnie interesujący z perspektywy rynku włoskiego, gdzie 93% wózków widłowych stanowią wózki elektryczne. Wstępne zapytanie dotarło do nas w 2015 roku, a w tym tygodniu ma miejsce włoska premiera modelu Combi-CBE 4t – od tego momentu będzie mógł on trafić w ręce włoskich klientów, z czego bardzo się cieszymy. Po zakończeniu wystawy firma Euro Assistance, nasz włoski dealer, dostarczy go do Mirrione Legnami – firmie specjalizującej się w wyrobach z drewna oraz branży drzewnej z siedzibą na Sycylii. Jest to pierwszy produkt Combilift zakupiony przez firmę Mirrione Legnami, co jednocześnie uosabia stały wzrost sprzedaży produktów Combilift.

Zdaniem dyrektora zarządzającego Combilift nowy model jest bardzo ekonomiczny. “Jako firma zorientowana na klienta, Combilift stara się dostarczać swoim dealerom i klientom maszyny, które nie tylko wykonują swoją pracę, ale również pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy. Wybierając model elektryczny klienci nie muszą już szukać miejsca na magazynowanie paliwa. Przy projektowaniu nowego wózka widłowego uwzględniono bieżące potrzeby konserwacyjne i serwisowe. Komponenty wykorzystane przy projektowaniu i produkcji naszego nowego wózka widłowego sprawdziły się już w naszej dotychczasowej ofercie – mówi Martin McVicar. Łatwy dostęp do wszystkich komponentów pozwala na łatwe serwisowanie, a także umożliwia szybkie i bezproblemowe przeprowadzanie wszystkich kontroli konserwatorskich. Wprowadzenie tego wózka widłowego na rynek jest częścią nieustannego dążenia Combilift do spełniania wymagań naszych klientów i stanowi część rosnącej gamy produktów oferowanych przez firmę.