Oprócz talentu do mówienia o swoich produktach i usługach niezwykle pożądaną umiejętnością w biznesie jest również zdolność słuchania Klientów i antycypacji ich potrzeb. Dotyczy to także dynamicznie rozwijającej się branży transportowo-logistycznej.

W grupie kapitałowej AsstrA-Associated Traffic AG jednym z kluczowych kryteriów działalności są indywidualne potrzeby Klienta. Dlatego też specjaliści AsstrA przy każdym zleceniu transportowym opracowują spersonalizowane rozwiązania, uwzględniając oczekiwania Zamawiającego. Uważne wsłuchiwanie się w potrzeby swoich Klientów oraz w głos rynku, analityczne podejście i kreatywność – to droga do rozwoju.

Mając na uwadze potrzeby Klientów, zespół AsstrA wprowadził w ostatnim czasie do zakresu swoich usług serwis, oferując przewozy kontenerowe ładunków, jakie do tej pory dostarczano głównie transportem drogowym.

„Dogodna lokalizacja biura AsstrA w portowym mieście Gdańsk oraz odrobina inicjatywy pozwoliły nam na wdrożenie w ostatnim czasie ciekawego i przyszłościowego serwisu, dzieli się Kierownik frachtu morskiego z gdańskiego biura AsstrA, Janusz Buliński. Wykorzystując 45-stopowe kontenery o wymiarach zbliżonych do ciężarówek-plandek, przewozimy wolumeny do 33 palet. Jeśli chodzi o rodzaj transportowanych ładunków, jest to głównie elektronika. Uważam, że kontener to idealny środek transportu wartościowych ładunków, jakim jest właśnie sprzęt elektroniczny. Gwarantuje znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa, niż naczepa samochodu ciężarowego.”

Nowy serwis oferowany przez gdańskie biuro AsstrA zakłada także transport produktów spożywczych, kosmetyków, sprzętu RTV i AGD, a także wielu innych towarów na cieszących się popytem trasach.

„Nasze kontenery z elektroniką wysyłamy głównie do Zjednoczonego Królestwa, Norwegii i Portugali. W perspektywie planujemy znaczne rozszerzenie naszego zasięgu na inne kraje europejskie, w tym Rosję”, zaznacza Janusz Buliński.

Kolejną zaletą usługi jest również szybki czas dostawy. AsstrA współpracuje z szeroką bazą podwykonawców, dzięki czemu proces transportu przebiega bardzo sprawnie. Transport morski nie podlega zakazom jazdy ani ograniczeniom ruchu w dni świąteczne, co z kolei stanowi duże utrudnienie w przewozach drogowych. Dzięki temu transport z Gdańska do Zjednoczonego Królestwa drogą morską jest możliwy do zrealizowania nawet w ciągu 5 dni.

„Dużą zaletą oferowanych przez nas morskich przewozów kontenerowych są także dobre stawki, które przyciągają wielu Klientów. Biorąc pod uwagę wysoki poziom bezpieczeństwa, szybki czas dostawy i korzystne stawki, widzimy, że bilans transportu morskiego kontenerowego przedstawia się znacznie bardziej rentownie, niż w przypadku przewozów drogowych. Taki serwis to usługa ponad standardem”, kontynuuje Kierownik frachtu morskiego z gdańskiego biura AsstrA.