Zespół specjalistów z międzynarodowej grupy transportowo-logistycznej AsstrA-Associated Traffic AG zaprezentował swoje stoisko na Semaine Internationale du Transport et de la Logistique (SITL). Targi SITL uchodzą za najlepszą okazję dla liderów branży logistycznej do spotkania się, wymiany pomysłów oraz profesjonalnych opinii na temat działalności operacyjnej łańcucha dostaw. Z tego właśnie względu AsstrA również wzięła udział w tym prestiżowym wydarzeniu.

Według Natalii Eremenco, Dyrektora ds. sprzedaży i marketingu AsstrA: SITL to ogromna konferencja adresowana do przewoźników. Zdecydowana większość wystawców obecnych na targach to firmy działające jednak głównie na rynku francuskim. AsstrA wyróżniała się z tłumu jasnym, wyjątkowym stoiskiem i reklamą w głównym katalogu przygotowanym specjalnie na imprezę. Spotkaliśmy wielu potencjalnych klientów, którzy zatrzymali się, by się przedstawić. Jednak w tym momencie, przed dokonaniem szczegółowej analizy, podanie konkretnych wyników udziału w tym wydarzeniu jest trudne. Należy przyznać, że pojawiły się nowe możliwości i wkrótce będziemy mogli podzielić się na ten temat szerszą wiedzą.

Strajki związane z transportem miejskim negatywnie wpłynęły na targi SITL

Natalia Iwanowa-Kolakowska, Country Manager AsstrA dla regionu Francji, dodaje, że ostatni dzień tegorocznej wystawy SITL zgromadził mniej gości ze względu na francuskie strajki transportowe. Mniejsza liczba odwiedzających zwiększyła jednak szanse na dłuższe dyskusje z każdym potencjalnym klientem, który odwiedził stoisko AsstrA. Targi podzielono na trzy bloki tematyczne: opakowania i produkcja, transport i logistyka oraz rozwiązania informatyczne, takie jak system track & trace. W każdej kategorii tematycznej bardzo łatwo było znaleźć idealnego partnera, zauważa Natalia Iwanowa-Kołakowska.

Wiceprezes grupy kapitałowej AsstrA, Frank Muller, przyznaje, że zaplanowane wcześniej spotkania podczas SITL 2018 były obiecujące. Wydarzenia takie jak SITL zawsze inspirują do wyznaczania nowych celów biznesowych. Z niecierpliwością czekam na udział w tym wydarzeniu w przyszłości, dzieli się Frank Muller. Atmosfera podczas konferencji była przyjemna i sprzyjała bezpośrednim rozmowom z potencjalnymi partnerami. Rozwiązania informatyczne prezentowane podczas imprezy były dobrą lekcją. Z uwagi na to, że integrujemy metodę track & trace z naszymi systemami operacyjnymi, otrzymaliśmy cenne opinie w odpowiedzi na postawione pytania, dodaje Natalia Iwanowa-Kołakowska.

Przedstawiciele AsstrA zwrócili również uwagę na brak bezpośrednich przewoźników drogowych na targach. Tymczasem dało się zauważyć wielu francuskich operatorów portów morskich i rzecznych prezentujących nowe krajowe linie żeglugowe. Należy przyznać, że istnieje spora przestrzeń dla nowych, alternatywnych rozwiązań, które mogą być tworzone i oferowane klientom zainteresowanym tym konkurencyjnym rynkiem. Podsumowując, największe rozczarowanie podczas targów SITL wynikało ze strajków transportowych zorganizowanych przez Air France i SNCF, francuskich dostawców usług kolejowych, w trzecim i czwartym dniu konferencji. Frekwencja była znacznie niższa tylko dlatego, że wielu odwiedzających nie było w stanie dotrzeć do miejsca wystawy, kontynuuje Natalia Iwanowa-Kołakowska.

Zagraniczni spedytorzy dostrzegają duży potencjał rynku francuskiego

Dzięki obecności w 18 krajach i aktywnemu uczestnictwu w międzynarodowych wydarzeniach związanych z transportem, AsstrA systematycznie promuje zasady zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej, zarówno wewnątrz firmy, jak i wśród partnerów zewnętrznych. Jednym z kluczy do rozwoju biznesu jest zrównoważona ekspansja na potencjalne rynki. Francja jest jednym z najważniejszych priorytetów AsstrA od kilku lat. Dmitry Lagun, prezes grupy AsstrA, zauważa, że w regionie Francji jest tylko kilku liderów rynku transportowego i można było spotkać ich wszystkich pod jednym dachem na targach SITL. Nasze spotkania biznesowe z innymi graczami były bardzo owocne i poznawcze, ponieważ dowiedzieliśmy się więcej o bieżących tendencjach w operacjach logistycznych. Byłem szczęśliwy mogąc spotkać się z przedstawicielami TransContainer i innymi partnerami i z niecierpliwością czekam na nasz wspólny sukces w niedalekiej przyszłości, zaznacza Dmitry Lagun.