Firma Arvato Supply Chain Solutions w Polsce wynajęła 15 600 m kw. w Panattoni Park Poznań IV. Operator logistyczny obsługuje sprzedaż internetową jednej z międzynarodowych firm z branży modowej.

 

 

Arvato Supply Chain Solutions (grupa Bertelsmann SE & Co.KGaA), która świadczy kompleksowe usługi outsourcingowe m.in. w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw, ponownie korzysta z nowoczesnej powierzchni magazynowej Panattoni. W ostatniej wybudowanej części Panattoni Park Poznań IV firma wynajęła 15 600 m kw. Aż na 14 400 m kw. operator logistyczny będzie prowadzić obsługę zamówień ze sklepów internetowych jednej z międzynarodowych firm z branży mody. Pozostałą powierzchnię zajmie część socjalno-biurowa. Wybór poznańskiego parku pozwoli obsługiwać wzrastające wolumeny sprzedaży internetowej, której rozwój w ostatnim czasie jeszcze przyspieszył. Arvato Supply Chain Solutions rozpoczęło operacje w listopadzie tego roku.

– Kompleks w Komornikach to zdecydowanie przykład, którym warto się chwalić. Łączy nowoczesną technologię, doskonałą lokalizację i elastyczną powierzchnię, którą możemy perfekcyjnie uszyć pod konkretną działalność. W parku prowadzone są m.in. operacje logistyczne dla produktów spożywczych, ale jest w nim również miejsce na lekką produkcję. Wejście branży odzieżowej i jej obsługa na rzecz e-commerce doskonale tę wszechstronność potwierdza – mówi Katarzyna Kujawiak, dyrektor rozwoju Panattoni.

W pobliżu kompleksu Panattoni Park Poznań IV znajdują się dwa węzły autostrady A2: węzeł Komorniki i węzeł Poznań. Ponadto w sąsiedztwie przebiega będąca na ukończeniu droga ekspresowa S5, która lokalnie stanowi wschodnią obwodnicę stolicy Wielkopolski, łącząc ją również z Wrocławiem i Bydgoszczą. Położenie kompleksu pozwala na sprawny transport zarówno krajowy, jak i międzynarodowy.

Panattoni Park Poznań IV o powierzchni blisko 87 000 m kw. obejmuje trzy budynki. Przyciąga najemców zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi, które zapewniają najwyższą jakość powierzchni magazynowej (klasa A), a także funkcjonalność i elastyczność w kształtowaniu modułów. Park przeznaczony jest zarówno do składowania, jak i lekkiej produkcji.