W listopadzie pasażerowie statków Stena Line w całej Europie mają okazję wziąć udział w akcji charytatywnej po prostu robiąc zakupy. Wystarczy zaokrąglić w górę rachunek, wspomagając nadwyżką organizację Mercy Ships i pracę ich statku-szpitala, ratującego życie i zdrowie najbardziej potrzebujących w Afryce.

1 listopada armator Stena Line rozpoczął akcję charytatywną o nazwie „Round Up For Charity” na pokładach wszystkich 38 statków ze swojej floty. Celem akcji jest wsparcie Mercy Ships – organizacji charytatywnej, której misją jest zapewnianie bezpłatnej, ratującej życie opieki medycznej tam, gdzie jest najbardziej potrzebna, dzięki wykorzystaniu statku-szpitala.

W okresie kampanii, od 1 do 27 listopada, klienci Stena Line otrzymają możliwość zaokrąglenia rachunku za zakupy na pokładzie i przekazania darowizny na rzecz Mercy Ships.

,,Wierzymy, że Round Up for Charity to prosty i skuteczny sposób, aby nasi klienci mogli wspomóc inspirującą działalność Mercy Ships. W zeszłym roku udało nam się zebrać 123 734 SEK podczas dwumiesięcznej kampanii związanej ze sprzedażą kawy na pokładzie, a w tym roku mamy nadzieję, że nowa akcja pozwoli zebrać co najmniej taką samą sumę w miesiąc”, mówi Niclas Mårtensson, dyrektor zarządzający koncernu Stena Line.