Wzorem hamburskiej centrali, Still Polska zorganizował spotkanie w nowej siedzibie, podczas którego, partnerzy biznesowi mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w ofercie. Głównym tematem były zestawy transportowe.

Na imprezie zaprezentowano wózek OPX ciągnący ramy ,,B” ,,C” i ,,E”, troleje, automatyzacyjne usprawnienia obsługi, systemy regałowe oraz elektryczne RX 20.
,,Od czasu połączenia kilka lat temu z wyspecjalizowaną w tej dziedzinie firmą LR Intralogistik, zestawy transportowe stają się coraz istotniejszym elementem oferty Grupy STILL. Możliwość wyprodukowania we własnych strukturach ram i trolejów pozwala optymalnie dostosować rozwiązania do konkretnych potrzeb” – mówi Michał Stanisławski, Dyrektor Działu Advanced Applications Still Polska. ,,Podczas Still Innovation Day prezentowaliśmy bogatą ofertę rozwiązań produkowanych seryjnie – włącznie z wyróżnionym IFOY 2017 systemem LiftRunner służącym automatycznemu unoszeniu trolejów – jak i przygotowanych na zamówienie wykonań specjalnych” – dodaje.

Przedpremierowo zaprezentowano również aplikację mobilną, prowadzącą operatorów krok po kroku przez proces codziennego przeglądu technicznego wózka. ,,Upewnienie się przed rozpoczęciem zmiany, że pojazd jest w pełni sprawny, jest kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa w magazynie” – mówi Grzegorz Kurkowski, specjalista ds. produktu Still Polska prowadzący zajęcia Akademii Bezpieczeństwa Still.

,,Aplikacja działająca w oparciu o QR kody i smartfona nie tylko gwarantuje, że w przeglądzie zawrą się wszystkie wymagane elementy, ale także zapewnia dostęp do danych na temat stanu technicznego wózków z dnia na dzień” – tłumaczy ekspert. Dostępny w języku polskim program ma wkrótce dołączyć do katalogu usług Still Polska.