Aktualności

MŚP kiedy inwestują – sięgają po leasing

MŚP kiedy inwestują – sięgają po leasing

Związek Polskiego Leasingu, reprezentujący polski sektor leasingowy podał, że w okresie od stycznia do końca września br. firmy leasingowe sfinansowały inwestycje polskich firm o wartości 47,9 mld zł. Dynamika branży leasingowej w tym czasie wyniosła 12,9 % r/r.

czytaj więcej
Magazyn części zamiennych w Świecku

Magazyn części zamiennych w Świecku

Goodman rozpoczął w Świecku budowę nowoczesnego magazynu o powierzchni ponad 32 000 m2 dla Grupy BMW. Obiekt będzie służył jako centrum dystrybucyjne części zamiennych na rynek Polski i Wschodnich Niemiec. Będzie to pierwsza inwestycja Goodmana dla Grupy BMW w Polsce i jednocześnie czwarty projekt dla giganta motoryzacyjnego w Europie kontynentalnej. Grupa BMW przeniesie swój dotychczasowy magazyn części zamiennych do Świecka, strategicznej lokalizacji pozwalającej obsługiwać rynki Polski i Wschodnich Niemiec. Nowy, powiększony magazyn będzie położony zaledwie 6 km od polsko-niemieckiej granicy i 110 km od Berlina, gdzie BMW ma swoją fabrykę. Oddanie centrum do użytku planowane jest na drugi kwartał 2018 r.

czytaj więcej
Dynamiczny rozwój Poczty Polskiej

Dynamiczny rozwój Poczty Polskiej

Poczta Polska zainwestuje blisko miliard złotych w nową architekturę sieci logistycznej, aby sprostać wyzwaniu sprawnej obsługi coraz większej liczby przesyłek. Kluczowe będzie utworzenie Centralnego Hubu Logistycznego - gigantycznej sortowni do obsługi krajowego i międzynarodowego eCommerce, w tym rozwijającej się współpracy Poczty z Chinami.

czytaj więcej
Zmiany w zarządzie spółki CTL Logistics

Zmiany w zarządzie spółki CTL Logistics

Rada Nadzorcza CTL Logistics powołała Grzegorza Bogackiego na funkcję Prezesa Zarządu Dyrektora Zarządzającego CTL Logistics oraz Grzegorz Kusia ma stanowisko Członka zarządu  Dyrektora ds. Rozwoju CTL Logistics. Zmiana kierownictwa spółki ma związek z przygotowaniami do realizacji nowej strategii biznesowej Grupy.

czytaj więcej
Duży krok w kierunku zrównoważonego rozwoju

Duży krok w kierunku zrównoważonego rozwoju

FM Logistic, międzynarodowy operator na rynku magazynowania, transportu i pakowania., zdecydował się na zastosowanie technologii oszczędzających zasoby. Dlatego w centrach magazynowych i dystrybucyjnych w Polsce firma wykorzystuje flotę napędzanych elektrycznie urządzeń do transportu poziomego oraz innowacyjną technologię ładowania akumulatorów Fronius. Pomaga ona firmie na zaoszczędzenie znacznej części wymaganej energii i wydłuża żywotność drogich akumulatorów ołowiowych. Jest to nie tylko korzystne dla środowiska, ale także obniża koszty eksploatacji.

czytaj więcej
Nowoczesne centrum dystrybucyjne Biedronki

Nowoczesne centrum dystrybucyjne Biedronki

Inteligentny system oświetlenia, kompletacja głosowa czy superbezpieczna wielowarstwowa podłoga – to tylko niektóre z innowacji zastosowanych w otwartym właśnie centrum dystrybucyjnym sieci Biedronka w Gorzowie Wielkopolskim. To zlokalizowane przy ul. Metalowców 6 jest szesnastym, najnowocześniejszym i największym centrum dystrybucyjnym sieci Biedronka w Polsce. Docelowo będzie obsługiwać łącznie 200 sklepów na terenie województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego oraz zatrudni 320 osób. Koszt inwestycji wyniósł 113 mln zł.

czytaj więcej
Nowy oddział GLS Poland w Lesznie

Nowy oddział GLS Poland w Lesznie

GLS uruchomił kolejny oddział w Wielkopolsce. Przyczyni się to do optymalizacji procesów doręczeń i odbiorów przesyłek w tym regionie. Filia będzie w stanie obsłużyć ok. 2.000 paczek dziennie. Dzięki dodatkowej lokalizacji, odciążone zostaną oddziały w Poznaniu, Wrocławiu, Kaliszu i Zielonej Górze. Kurierzy z nowej filii będą doręczać i odbierać przesyłki na terenie Leszna,  Głogowa, Rawicza, Gostynia i Góry.

czytaj więcej
Westwing Home & Living z nowym centrum logistycznym

Westwing Home & Living z nowym centrum logistycznym

Westwing Home & Living, największy w Polsce klub zakupowy z produktami do wyposażenia i dekoracji wnętrz, przeniósł swoje centrum logistyczne z warszawskiej Pragi Północ do Parzniewa. Firma wynajęła 4200 mkw. powierzchni magazynowej w nowo otwartym parku Hillwood Pruszków, zlokalizowanym 3 km od węzła autostrady A2. Zmiana ta podyktowana jest otwarciem sklepu stacjonarnego i wzrostem sprzedaży w Polsce, Czechach i na Słowacji.

czytaj więcej
Przegląd najważniejszych wydarzeń z Expoquimia 2017 w Barcelonie

Przegląd najważniejszych wydarzeń z Expoquimia 2017 w Barcelonie

W ciągu ostatnich kilku tygodni Barcelona znajdowała się w centrum światowego zainteresowania. Szerokie grono publiczności śledziło informacje na temat referendum w Katalonii oraz targów Expoquimia 2017, niezwykle istotnego wydarzenia, będącego miejscem spotkań przedstawicieli naukowego środowiska biznesowego z dziedziny biotechnologii, chemii oraz biochemii. Eksperci z międzynarodowego holdingu transportowo-logistycznego AsstrA-Associated Traffic AG wskazują na główne trendy i koncepcje zaczerpnięte podczas prezentacji stoiska firmowego na międzynarodowych targach w Barcelonie.

czytaj więcej

Najnowszy numer

TSL Biznes 10/2017

NEWSLETTER

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera!

Reklamy