Bunasta to nie tylko agenci celni

C

06-09-2017

Zespół BUNASTY „Bunasta by Žaibelis Motorsport” po raz pierwszy w dniach 20-22 lipca w Pałandze (Litwa) wziął udział w tradycyjnym wyścigu, osiemnastej edycji „Eneos 1006 km”. Drużyna pomarańczowej Hondy, oznaczonej numerem 12, w łącznej klasyfikacji wyścigu zajęła 9 pozycję i 1 miejsce w klasie A2000.

Zespół BUNASTY „Bunasta by Žaibelis Motorsport” po raz pierwszy w dniach 20-22 lipca w Pałandze (Litwa) wziął udział w tradycyjnym wyścigu, osiemnastej edycji „Eneos 1006 km”. Drużyna pomarańczowej Hondy, oznaczonej numerem 12, w łącznej klasyfikacji wyścigu zajęła 9 pozycję i 1 miejsce w klasie A2000.
Grupa doświadczonych kierowców, pracowników BUNASTY, wielokrotnie uczestniczyła w wyścigach Eneos, kończąc trasę miejscem na podium. Wielokrotnym zwycięzcą wyścigów na 1000 km był Ignas Palaima, dwukrotnym w swojej klasie Ignas Brusokas. Najlepsi byli też uczestnicy zawodów „Fast Lap” Tomas Rimkus i Jurgis Adomavičius – właściciel i założyciel BUNASTY, pasjonat sportów motoryzacyjnych.

W biznesie jak w sporcie

Psychologowie biznesu uważają, że sportowców i biznesmenów łączy silna potrzeba wygrywania, umiejętność radzenia sobie z niepowodzeniami i przekuwania ich w sukces. Thomas Edison kiedyś powiedział:  „Nigdy nie odniosłem porażki. Po prostu od­kryłem 10 000 błędnych rozwiązań. Gdyby nie przeświadczenie o słuszności tego, co robi, determinacja i upór, Edison nie zostałby autorem żarówki – mówi Jurgis Adomavičius. I dodaje:  „Pasja nie tylko pozwala na „ładowanie baterii”. To również świadomość,  że zarówno na torze wyścigowym jak i w życiu zawodowym obo­wiązują pewne, uniwersalne mechanizmy. Jasno określony cel, kierowanie się zasadami i wartościami, szybkość w podejmowaniu dobrych decyzji oraz odpowiedzialność są kluczowymi elementa­mi” – wyjaśnia Jurgis Adomavičius, lider BUNASTY. Rozwijając się, uczymy się, poznajemy siebie, swoje możliwości, ale też ograni­czenia”  dodaje.

BUNASTA – profesjonaliści w obsłudze celnej

BUNASTA działa na Litwie, Białorusi i w Polsce. Składa się z zespołu doświadczonych ekspertów celnych, którzy zajmują się niezbędnymi procedurami celnymi i znajdują najlepsze rozwiązania, które zapewniają płynny przepływ towarów przez granice, zarówno do UE, jak i do krajów WNP. Przedstawiciele firmy są obecni na przejściach granicznych pomiędzy Unią a jej wschodnimi sąsiadami. BUNASTA jest widoczna nie tylko na przejściach polskich, litewskich i białoruskich, ale także na granicach Łotwy, Estonii, Rosji oraz Ukrainy. Specjaliści firmy zajmują się wypełnianiem deklaracji i udzielaniem gwarancji celnych przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Świadczą usługi, takie jak Elektroniczna Informacja Wyprzedzająca EPI, zabezpieczenie celne, wypełnianie karnetów TIR, tranzytu T1, dokumentów wywozowych oraz innych deklaracji. BUNASTA może wysyłać EPI także przez utworzony przez organizację IRU portal TIR-EPD.

Najważniejsi są ludzie

W trosce o komfort przewoźników i w celu zapewnienia obsługi na wysokim poziomie, przy granicach Estonii, Łotwy, Litwy i Polski z Rosją, Białorusią i Ukrainą – w dogodnych miejscach przed granicą – pracują 23 centra obsługi kierowców (w planach są kolejne ). Nasi eksperci czuwają nad tym, aby kierowca, jeszcze oczekując w kolejce, otrzymał wiadomość z danymi do odprawy. Nowoczesne i scentralizowane przygotowywanie deklaracji pozwala na zaoszczędzenie czasu transportu ładunku i ułatwia odprawę celną. „Istotne są nie tylko same procedury. Ważni się również ludzie. Dlatego BUNASTA inwestuje w szybką, wysokiej jakości obsługę kierowców, a szeroka sieć centrów obsługi pozwala na uiszczenie opłaty za pomocą jednej umowy, nawet jeżeli ładunki są przewożone w różnych kierunkach” podkreśla Jurgis Adomavičius.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C