Axxès, francuski dostawca usług elektronicznego poboru opłat od pojazdów, ciężarowych wkracza na rynek niemiecki. Firma Axxès, będąca w trakcie homologacji swoich identyfikatorów satelitarnych (OBU) w sieci LKW Maut, przedstawi swoje rozwiązanie podczas targów TRANSPORT LOGISTIC w Monachium w dniach od 4 do 7 czerwca.

Firma Axxès zrobiła kolejny ważny krok na drodze rozwoju interoperacyjności w Europie, angażując się w testy B.A.G – BundesAmt für Güterverkehr niemieckiej instytucji publicznej odpowiedzialnej za zarządzanie siecią LKW MAUT, których celem jest przystosowanie swoich identyfikatorów OBU do niemieckiego systemu poboru opłat. Innymi słowy, już tego lata, rozwiązanie Axxès będzie testowane w całych Niem czech, a oferta będzie dostępna dla przewoźników, którzy zechcą z niej skorzystać. Frédéric Lepeintre, Dyrektor strategii handlowej komentuje: „Obecne testy z B.A.G materializują nasz projekt otwarcia w Niemczech, tak oczekiwany przez naszych klientów. Jesteśmy szczęśliwi mogąc przedstawić ofertę alternatywną wobec krajowego dostawcy niemieckiego, która jest naszym rozwiązaniem na pobór opłat w Niemczech.”

Dzięki ambicji, firma Axxès potwierdza bardziej niż kiedykolwiek swoją pozycję ważnego podmiotu na rynku interoperacyjnego poboru opłat od przewoźników towarów i podróżnych o DMC przekraczającej 3,5 t. Niemcy dołączają więc do szerokiej sieci krajów korzystających już z interoperacyjnego systemu Axxès, obejmującego: Francję, Hiszpanię, Portugalię, tunel Liefkenshoek oraz sieć Viapass w Belgii, Herrentunnel w Niemczech i Austrię. Jednocześnie, firma Axxès właśnie homologuje swoje moduły, aby zostały zaakceptowane w sieci włoskiej latem 2019 roku.