banner frames 128

Advertisement

Najnowsze wydania

DB Schenker i cyfrowa przyszłość

jet with truckDB Schenker inwestuje pieniądze w celu wzmocnienia strategicznej współpracy z amerykańską internetową, giełdą transportową uShip kontynuując cyfrową transformację swojego modelu biznesowego. Podwyższając kapitał, globalna firma logistyczna zainwestowała 25 mln USD (ok. 24 mln EUR) w internetową platformę usług spedycyjnych i przewozowych.

„Rozszerzenie tej owocnej współpracy przyspieszy i usprawni zarządzanie transportem w naszej firmie, która jest liderem europejskiego rynku transportu lądowego i umożliwi nam obsługiwanie jeszcze większych wolumenów przesyłek” – powiedział Jochen Thewes, Prezes Schenker AG. „Planujemy dynamicznie się rozwijać i wykorzystywać nowe możliwości wzrostu, poza tradycyjnymi modelami biznesowymi. Dotychczas, jest to nasz największy udział w firmie cyfrowej, a zarazem dowód na to, jak poważnie traktujemy innowacje w DB Schenker. Inwestujemy w kształtowanie przyszłości cyfrowej logistyki” dodał Thewes.

 

„Bezprecedensowe inwestycje w obszarze technologii logistycznych rewolucjonizują transport towarów” powiedział Mike Williams, Prezes uShip. „Największe firmy, takie jak DB Schenker wprowadzają innowacje w celu automatyzacji i cyfryzacji swojej działalności, zwiększając w ten sposób wydajność i rentowność. Ubiegły rok pokazał, że firmy uShip i DB Schenker to idealnie dopasowani partnerzy w procesie tej makrotransformacji. Cieszymy się, że dzięki strategicznej inwestycji, pogłębimy jeszcze naszą współpracę”. Udział mniejszościowy zapewnia też firmie DB Schenker, jako właścicielowi, miejsce w Radzie Dyrektorów („Board of Directors”) uShip.

 

Firmy uShip i DB Schenker zawarły umowę o współpracy w maju 2016 r. Platforma uShip, łącząca spedytorów i przewoźników w ponad 19 krajach. Na razie DB Schenker będzie wykorzystywać platformę do transportu lądowego. Internetowa aplikacja pod nazwą Drive4Schenker, wykorzystująca technologię uShip połączy 30 000 partnerów i ich ładunki w europejskiej sieci lądowej. Nowa usługa ruszy w Niemczech jeszcze w lutym oraz będzie stopniowo wprowadzana w innych krajach.

 

Udział DB Schenker w firmie uShip to część kampanii mającej na celu cyfryzację Grupy DB. Przy zawieraniu transakcji firma DB Schenker korzystała z usług doradczych Zespołu Deutsche Bahn Digital Ventures GmbH, który został powołany w ramach kampanii.

Udostępnij

Zaloguj się aby dodać komentarz