banner frames 128

Advertisement

Najnowsze wydania

Astrata i Schmitz nawiązują współpracę

Astrata DriverLinc 2W ramach swojej strategii rozwoju Otwartej Platformy Telematycznej, łączącej rozwiązania telematyczne oraz systemy do zarządzania flotą, Astrata Europe nawiązała współpracę z firmą Schmitz Cargobull Telematics, oferentów rozwiązań telematycznych do naczep. Współpraca ta zaowocowała rozwinięciem integracji rozwiązań, a tym samym oferowaniem szerszego zakresu możliwości w zakresie zaawansowanych rozwiązań do zarządzania naczepami i ładunkami.

 

Wizja Otwartej Platformy Telematycznej Astraty opiera się na połączeniu wszystkiego, co wchodzi w skład ekosystemu branży transportowo-logistycznej. Integracja różnorodnych rozwiązań w ramach jednej platformy to nie tylko wsparcie przedsiębiorstw transportowych w realizowaniu ich codziennych działań, ale także w strategicznej perspektywie oznacza umożliwienie realizacji bezpiecznych, zrównoważonych i efektywnych pod względem kosztowym operacji transportowo-logistycznych, wspierających zarządzanie kompletnym łańcuchem dostaw. Otwarta Platforma Telematyczna oferuje jedno zestawienie wszystkich danych, kluczowych dla transportu i logistyki, zintegrowanych w ramach intuicyjnego systemu FleetVisor. Dane zintegrowane w ramach Otwartej Platformy Telematycznej mogą pochodzić zarówno z własnych rozwiązań oferowanych przez Astratę, jak i z różnorodnych systemów od zewnętrznych oferentów, np. producentów rozwiązań do monitorowania naczep i chłodni.

 

Schmitz Cargobull jest jednym z dostawców naczep w Europie, będąc jednocześnie firmą-matką dla Schmitz Cargobull Telematics. Schmitz Cargobull Telematics oferuje swoim klientom rozwiązanie telematyczne dla naczep – TrailerConnect. Dzięki integracji danych z systemu TrailerConnect w zestawienia dostępne na platformie FleetVisor, klienci mogą korzystać z jednego rozwiązania i jednego kompleksowego zestawienia do zarządzania zasobami floty, zyskując pełny wgląd w temperaturę transportu szczególnie wrażliwych ładunków. Integracja ta pozwoliła rozszerzyć ofertę Astraty, oferując klientom firmy nowe możliwości w zarządzaniu naczepami w ramach zarządzania pozostałymi zasobami floty, kierowcami czy też poszczególnymi zleceniami.

 

railerConnect opiera się na zaawansowanej technologii informacyjnej, dostarczając w czasie rzeczywistym dane o statusie naczepy. Rozwiązanie to umożliwia przejrzystość i wgląd w bieżące informacje dla zarządzania naczepami i chłodniami. Dane są bezpośrednio dostępne dla kierowcy, przewoźnika oraz klienta.

 

Dzięki wdrożonej integracji, klienci Astraty korzystający z rozwiązania TrailerConnect mogą widzieć pełne zestawienie gromadzonych danych bezpośrednio w portalu FleetVisor od Astraty. Znaczna część funkcji systemu TrailerConnect jest zintegrowana z platformą FleetVisor, dzięki czemu wszelkie informacje kluczowe dla organizacji działań transportowych, takie jak lokalizacja naczepy, temperatura przewozu, status otwarcia drzwi, podłączenie lub odłączenie naczepy od ciągnika, poziom baterii i wiele innych, są od ręki dostępne dla managera floty w biurze. Integracja obu rozwiązań pozwala na znaczne usprawnienia w zakresie zarządzania wszystkimi zasobami floty, zwiększając wydajność działań operacyjnych.

 

Udostępnij

Zaloguj się aby dodać komentarz