banner frames 128

Advertisement

Najnowsze wydania

TSL Biznes poleca

ruszyly-spotkania-transportoweRozpoczęliśmy wiosenny cykl Spotkań Transportowych. 1 marca do Krakowa przybyło ponad 150 przewoźników i menedżerów firm transportowych, by poznać rozwiązania najważniejszych bieżących problemów, a także dowiedzieć się, co czeka transportowców w najbliższym czasie. Nasi eksperci mówili m.in. o płacach minimalnych w całej UE, ryczałtach, zabezpieczaniu majątku przewoźnika, nowych możliwościach odzyskiwania frachtu od zagranicznych zleceniodawców, ale też o nadchodzących zmianach, jak np. ustawie o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów, elektronicznym rejestrze naruszeń i ryzyku utraty licencji czy nowych przepisach dotyczących czasu pracy kierowców oraz wprowadzeniu inteligentnych tachografów z GPSem i zdalnym przesyłaniem informacji o naruszeniach do służb kontrolnych.  
przelom-w-wywrotkach-5-lat-gwarancjiUkłady jezdne naczep wywrotek zwyczajowo objęte są krótszą gwarancją niż inne typy naczep. Przełomem w tym zakresie jest rok 2017, w którym BPW Bergische  Achsen wprowadza do oferty zmodyfikowane zawieszenia ECO Air COMPACT (EAC) w wersji „heavy-duty” HD. Wersja HD przeznaczone jest do osi o obciążeniu do 9 ton w pojazdach pracujących w trudnych warunkach - typowych dla wywrotek, a także pojazdów zbiornikowych (cystern i silosów). Połączenie doświadczenia ponad 100 lat produkcji osi z najnowocześniejszą technologią produkcji zaowocowało stworzeniem mocnej, niezawodnej konstrukcji ECO Air COMPACT HD. Bazą dla wersji HD jest doskonale sprawujące się w pojazdach w ruchu dalekobieżnym, zawieszenie ECO Air COMPACT, które poddano odpowiednim modyfikacjom.  
kontrola-kierowcy-przez-inspektora-transportu-drogowegoObowiązujące przepisy prawa zawierają szeroki katalog zadań, jakie przysługują Inspekcji Transportu Drogowego (ITD). Jednym z czołowych zadań tego organu jest kontrola kierowców uczęszczających polskie drogi. Głównie zajmują się kontrolą kierowców samochodów ciężarowych. Jakie są zasady takiej kontroli, jakie uprawnienia ma inspektor, a jakie obowiązki spoczywają na kontrolowanym kierowcy?  
wzrost-wydajnosci-pracy-w-magazynieW magazynach zachodzą obecnie bezprecedensowe zmiany, do których w dużej mierze przyczynił się rozwój handlu elektronicznego – przewiduje się, że do roku 2020 sprzedaż internetowa w Europie wzrośnie do ponad 700 mld dolarów z obecnych 457 mld dolarów. Jednocześnie konsumenci nadal oczekują, by zamówione produkty doręczane im były jeszcze szybciej.  
komentarz-rynkowy-ustawa-o-obrocie-gruntami-rolnymi-a-rynek-nieruchomosci-magazynowychJak nowa ustawa o obrocie gruntami rolnymi wpływa na rynek nieruchomości magazynowych?  
zakladnicy-patentowW Europie Wschodniej trolling patentowy przybiera inną formę, niż tą znaną ze Stanów Zjednoczonych. W tym przypadku dotyczy on nie firm technologicznych, a spedytorów.  
prognozy-na-2017-rokMinął kolejny udany rok dla branży technologicznej. W 2016 roku byliśmy świadkami dużych postępów w takich dziedzinach, jak autonomiczne pojazdy, samouczenie się maszyn i sztuczna inteligencja, robotyka, liczby urządzeń podłączonych do Internetu i bezprzewodowych sieci 5G… a to tylko kilka pierwszych z brzegu przykładów. W roku 2017 branża będzie nadal ewoluować i rozwijać się, więc przyjrzyjmy się kilku nowym trendom i zastanówmy, jak mogą one wpłynąć na przedsiębiorstwa w nadchodzących miesiącach.
import-z-chin-warto-powierzyc-operatorowi-logistycznemuZ Chin sprowadzono w pierwszych 9 miesiącach 2016 r. towary o wartości ponad 68 mld zł. To o ponad 10% więcej niż w tym samym okresie 2015 roku – wynika z danych GUS. Państwo Środka niezmiennie pozostaje największym dostawcą Polski i najważniejszym partnerem handlowym spoza Unii Europejskiej z udziałem w imporcie sięgającym blisko 12%. Niesłabnącym powodzeniem wśród rodzimych importerów cieszy się transport towarów drogą morską. Jednak by uniknąć dodatkowych kosztów i kłopotliwych niespodzianek, warto postawić na współpracę z doświadczonym operatorem logistycznym, zamiast decydować się na organizację przewozu samodzielnie lub przez stronę chińską.
zmiany-w-prawie-transportowym-od-2017-rokuZbliżający się nowy rok 2017 niesie za sobą sporo zamian zarówno w transporcie międzynarodowym jak i krajowym rzeczy i osób. Dotyczyć one będą między innymi ustawy o transporcie drogowym, ustawy o płacy minimalnej, nowych wytycznych dotyczących pracy na terenie Niemiec czy Francji.  
dlaczego-firmy-z-branzy-tsl-upadajaRozwój e-commerce i ułatwienia w eksporcie napędzają dynamiczny rozwój firm TSL . Tym niemniej, choć branża rośnie nawet dwucyfrowo, są firmy, które wypadają z tego biegu po sukces. Jakie są tego najczęstsze przyczyny wyjaśnia Monika Zybert-Czochralska, założycielka i prezes polskiej firmy logistycznej AMC Logistic.  
swieta-w-logistyce-zywnosci-komentarz-eksperta-qsl-polskaOkres przedświąteczny to czas, w którym zarówno w branży handlowej, jak i gastronomicznej wiele się dzieje – Polacy przygotowując się do Świąt, częściej pojawiają się w galeriach handlowych w poszukiwaniu prezentów dla najbliższych, a także kupują dużo więcej artykułów spożywczych, niż zazwyczaj.  
co-boli-branze-logistycznaSłaba bateria, nieczytelny ekran i nieprecyzyjne pióro do składania podpisów – to główne wady urządzeń mobilnych, które pracownikom firm kurierskich i dostawczych przeszkadzają w codziennej pracy. Jednocześnie czas na dostarczanie przesyłek jest coraz krótszy, a liczba codziennie skanowanych paczek rośnie – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Panasonic.  
darmowy-system-gps-nowosc-od-truckapp-plCzy możliwe jest obniżenie kosztów monitoringu GPS flot samochodowych? Firma Truckapp.pl chce nas przekonać że tak.        
pozew-zbiorowy-przewoznikow-przeciwko-producentom-ciezarowekKancelaria Prawna Iuridica z Krakowa, specjalizująca się w prawie transportowym, zapowiada złożenie pozwu zbiorowego przeciwko europejskim potentatom produkującym samochody ciężarowe.
dpd-komentuje-raport-e-commerce-w-polsceW lipcu br. firma badawcza Gemius opublikowała kolejny raport „E-commerce w Polsce”. Eksperci DPD Polska komentują w niniejszym materiale najciekawsze wnioski płynące z tegorocznej edycji raportu.  
polacy-wysylaja-o-88-proc-wiecej-paczek-za-graniceRok 2015 okazał się przełomowym dla usług KEP, obejmujących przesyłki kurierskie, ekspresowe i paczkowe. Pojawiły się nowe strategie głównych firm kurierskich, a przesyłki międzynarodowe zaczęły dominować nad krajowymi. Tylko w ubiegłym roku, przy 313 mln wysłanych paczek, operatorzy osiągnęli łączny przychód na poziomie ok. 4,5 mld zł.
placa-minimalna-we-francji-tymczasowo-zawieszonaFrancuskie władze zawiesiły obowiązywanie ustawy Loi Macron DO 23 LIPCA. Do tego czasu nie będą prowadziły żadnych kontroli. Jednak na po tym terminie należy spodziewać się kontroli w zakresie spełnienia wymogów związanych z płacą minimalną na terenie Francji... Jak już wiemy, nowe przepisy mają zastosowanie do kabotażu oraz przewozów granicznych, stąd podobnie jak w Niemczech, nie dotyczą jedynie przewozów tranzytowych, czyli najmniejszej części frachtów.
jak-rozliczyc-francuska-place-minimalnaFrancuska płaca minimalna w wysokości minimum 9,67 euro to nie tylko wyższe koszty pracy, ale też szereg barier administracyjnych utrudniających życie właścicielom firm transportowych. Jak zatem prawidłowo wyliczyć francuską płacę minimalną kierowcy?
czwartkowe-szkolenia-legaltransCiągłe zmiany ustawodawstwa, kontrole ITD, kontrole PIP, szkody transportowe, nieuczciwi kontrahenci, odmowy wypłat odszkodowań, roszczenia kierowców, kontrole podatkowe i skarbowe, imigranci, kradzieże paliwa, windykacja należności, negocjowanie umów, problemy z urzędami, kontrole zagraniczne – to tylko wycinek codzienności polskiego przewoźnika.      
lodzkie-spotkanie-na-styku-prawa-podatkow-i-branzy-tslJak duża lub średnia firma z branży TSL może osiągnąć bezpieczną drogę rozwoju, opartą na najkorzystniejszych i najbezpieczniejszych rozwiązaniach podatkowych i prawnych? Na to pytanie odpowie Kancelaria Prawno-Podatkowa Mariański Group na bezpłatnej konferencji ŁÓDZKIE SPOTKANIE NA STYKU PRAWA, PODATKÓW I BRANŻY TSL. Odbędzie się ona 10 marca 2016 roku w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. w Łodzi przy ul. Tymienieckiego 22/24.      
wozki-widlowe-i-bhpKażdy pracodawca ma obowiązek regularnej kontroli bezpieczeństwa oraz higieny pracy i odpowiada za stan techniczny maszyn i innych urządzeń, a w tym także wózków widłowych, które są przecież nieodłącznym elementem wyposażenia każdego magazynu. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż ponosić konsekwencje ewentualnych niedopatrzeń, warto dokładnie wiedzieć na czym polega bezpieczna eksploatacja tego typu pojazdów i jakie są najczęstsze – choć nie zawsze świadome - uchybienia w tym zakresie.    
branza-tsl-w-2015Ze względu na sytuację w naszym regionie, 2015 rok był pełen zdarzeń mogących rzutować na stan branży TSL – szczególnie zaś spedycji międzynarodowej. Pomimo to, wydaje się że reprezentanci tego sektora skończyli rok w optymistycznych nastrojach.      
jak-sprawdzic-wiarygodnosc-kontrahenta-w-branzy-tslBiuro Obsługi Transportu Międzynarodowego ostrzega, że ostatnio zanotowano wiele przypadków wyłudzenia usług przewozowych lub kradzieży ładunków. Zapoznając się z konkretnymi sytuacjami stwierdzono, że większość przypadków wystąpiła z powodu nieuwagi przewoźników przy ocenie wiarygodności kontrahenta lub też z powodu całkowitego braku takiej oceny. Jak się okazuje, pokrzywdzeni niemal bezkrytycznie zawierzali deklaracjom podawanym przez fałszywych przewoźników lub niedokładnie weryfikowali przesyłane przez nich dokumenty. Na co zwrócić szczególną uwagę, by nie popełnić ich błędu?          
podstawy-bezpiecznej-eksploatacji-regalow-w-magazynieW dobrze prosperującym magazynie, w trakcie jednej zmiany przez przeciętne stanowisko pracy przewijają się dziesiątki ton towarów, a w ciągu każdej godziny realizowane są setki najróżniejszych ruchów i operacji. Właściwe użytkowanie i eksploatacja regałów to podstawowe czynniki pozwalające zachować ciągłość pracy, zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i co równie ważne uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z koniecznością przestoju na skutek ewentualnego wypadku lub awarii.  
logistyka-w-cyfrowym-swiecie18-20 maja 2016 roku Poznań stanie się znów miejscem spotkania logistyków z całej Polski. XIII edycja Polskiego Kongresu Logistycznego LOGISTICS 2016 zyska również wymiar europejski, ponieważ będzie organizowana wspólnie z Europejskim Kongresem Logistycznym EUROLOG 2016. Wysoki poziom i szeroki zasięg kongresów po raz drugi doceniło w ten sposób Europejskie Towarzystwo Logistyczne.      
transport-logistyka-i-wymiana-walutSektor związany z transportem generuje 6,6% polskiego PKB, co sprawia, że odgrywa znaczącą rolę w narodowej gospodarce, a często jest traktowany także jako barometr jej kondycji. Jednak branża transportowa musi zmagać się z wieloma różnymi problemami. Jednym z nich jest ryzyko walutowe. Jak go uniknąć?    
oferta-sprzedazy-antresoli-wraz-ze-schodami-podloga-oraz-regalow-przeplywowych-typu-cartonflowPrzedstawiamy oferę sprzedaży antersoli wraz ze schodami, podłogą oraz regałami przepływowymi typu "CARTONFLOW". Antresola jest użytkowana od 2009 roku w hurtowni książek Wikr (Warszawa). Stan techniczny idealny. Zachęcamy do zapoznania się z poniższą specyfikacją całego systemu.  
targi-outsourcingu-innowacje-dla-twojego-biznesuPodczas III edycji targów ,,Outsourcing – Innowacje dla Twojego biznesu" przedstawiciele polskiego biznesu dowiedzą się jak zostać Superprzedsiębiorcą.
jak-udoskonalic-i-zabezpieczyc-swoja-firme-transportowa Rok 2015 przyniósł branży transportowej wiele nowego. Nowe regulacje prawne oraz nowe orzecznictwo sądowe nie zawsze oznaczają zmiany na lepsze. Większości przedsiębiorców ciężko odnaleźć się w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Z każdym dniem powstają kolejne zagrożenia, które mogą zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie.        
relokacja-volkswagen-group-polska-do-nowego-centrum-dystrybucyjnego-z-udzialem-cat-cargo-logisticsW ramach zacieśniania współpracy w obszarze obsługi logistycznej Volkswagen Group Polska, CAT LC Polska – jeden z wiodących międzynarodowych operatorów logistycznych, zorganizował od lutego br. przeprowadzkę swojego klienta z dotychczasowych magazynów części oryginalnych VGP w Sadach oraz Poznaniu do nowego obiektu w Komornikach.
nowe-polaczenie-oceaniczne-polski-z-dalekim-wschodemCzy połączenie oferowane przez alians G6 zdobędzie popularność, dlaczego zyskają na nim eksporterzy i importerzy, jak wpłynie na pracę operatora logistycznego? Spytano o to Piotra Kozłowskiego, Dyrektora Biznesu Oceanicznego w DB Schenker Logistics.      
xii-forum-polskich-menedzerow-logistyki-polska-logistykaZapraszamy do udziału w XII FORUM Polskich Menedżerów Logistyki POLSKA LOGISTYKA, odbywającym się pod hasłem "Zarządzanie łańcuchem dostaw i tworzenie wartości dla klientów - Logistycy na front!", objętym patronatem prasowym miesięcznika TSL Biznes. Wydarzenie odbędzie się 8-9 października w warszawskim Airport Hotel Okęcie        
zmiana-zasad-odliczania-podatku-vat-1-lipca-2015-rokuDzień 30 czerwca 2015 r. był ostatnim dniem stosowania ograniczenia w odliczaniu podatku VAT naliczonego z faktur VAT dokumentujących nabywanie paliw silnikowych, gazu i oleju napędowego, wykorzystywanych do napędu określonych kategorii pojazdów silnikowych.      
platki-nestle-szybciej-dotra-do-klientowCereal Partners Poland Toruń-Pacific, produkujący m.in. płatki śniadaniowe Nestle, wdrożył w swoich zakładach w Toruniu i Lubiczu platformę logistyczną TRANSPOREON. Usprawnienie i optymalizacja w obszarze transportu miało dla tej globalnie działającej spółki priorytetowe znaczenie. W tej chwili CCP Toruń-Pacific zleca miesięcznie około 800 transportów krajowych i 500 transportów międzynarodowych. Duże znaczenie ma również fakt, że wysyłki międzynarodowe kierowane są do 32 krajów europejskich, a także do wielu krajów w Azji i w Afryce.      
tsl-biznes-patronem-medialnym-ptf-skfsPo raz szósty członkowie Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych wytypują auta szyte na miarę potrzeb polskich flot. Patronem medialnym tegorocznej edycji PTF SKFS 2015 został także magazyn TSL Biznes.  
proste-i-tanie-sposoby-na-zabezpieczenie-magazynuZgodnie z szacunkami Państwowej Inspekcji Pracy, każdy wypadek w gospodarce magazynowej i transporcie kosztuje przedsiębiorstwo od 12 do nawet 63,5 tysięcy złotych. Eksperci alarmują – konieczne jest zwiększenie bezpieczeństwa pracy oraz inwestycja w ekonomiczne rozwiązania, które ograniczą straty magazynowe w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń.      
fedex-zakupi-tnt-expressSpółki FedEx Corporation i TNT Express N.V. wydały dziś wspólny komunikat o zamiarze zakupu TNT Express przez FedEx Corporation. Transakcja zostanie sfinalizowana prawdopodobnie w pierwszej połowie 2016 roku.        
zarzadzanie-transportem-i-logistyka-magazynowa-w-oparciu-o-rozwiazania-sapZarządzanie transportem i logistyką magazynową w oparciu o rozwiązania SAP - 8 kwietnia 2015 r., Warszawa, Hotel Marriott          
taropak-2014-biznes-w-najlepszym-wydaniuZakończyły się Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Logistyki TAROPAK – niepowtarzalny czas biznesowych spotkań o międzynarodowym wymiarze.            
szkody-srodowiskowe-gdy-ubezpieczenie-oc-dzialalnosci-nie-wystarczaOdpowiedzialność prawna podmiotów korzystających ze środowiska za szkody w nim wyrządzone, zwiększyła się wraz z wprowadzeniem Dyrektywy 2004/35/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 21 kwietnia 2004 r., w sprawie odpowiedzialności za środowisko w odniesieniu do zapobiegania i zaradzania szkodom wyrządzonym środowisku naturalnemu, a następnie wraz z implementowaniem jej do prawa polskiego Ustawą z dnia 13 kwietnia 2007 r. o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie.      
poszukujemy-przewoznikow-do-podjecia-stalej-wspolpracyGraphene Partners, firma doradcza wspierająca klientów w zarządzaniu logistyką i łańcuchem dostaw, w imieniu swojego Klienta, międzynarodowej firmy działającej w branży dóbr konsumpcyjnych, poszukuje firm transportowych zainteresowanych podjęciem stałej współpracy.        
szczyty-kosztuja-nowa-inicjatywa-branzy-tsl-i-producentowPrzedstawiciele branży TSL oraz firm produkcyjnych zainicjowali ogólnopolski projekt „Szczyty kosztują”, mający na celu wypracowanie katalogu dobrych praktyk i ograniczenie sztucznie generowanego zjawiska miesięcznych szczytów przewozowych w transporcie drogowym towarów. Inicjatywa ma charakter otwarty – każdy kto czuje się stroną, może dołączyć do projektu.  
ruszyl-nabor-firm-do-programu-rewolucje-tslPolskie firmy transportowe mogą już zgłaszać się do I edycji nowatorskiego programu „Rewolucje TSL”. Wybrani uczestnicy mogą liczyć na nieodpłatny audyt, którego celem jest pomoc w usprawnieniu działania przewoźników w wybranych obszarach oraz promocja idei zrównoważonego rozwoju. Inicjatorem projektu jest DKV Euro Service wraz z grupą ekspertów, firm i wydawnictw branży TSL. Termin nadsyłania zgłoszeń do programu upływa 15 września 2014r.    
zlote-medale-targow-taropak-przyznaneZłoty Medal MTP to prestiżowe wyróżnienie przyznawane już od ponad 30 lat. Do konkursu o tę nagrodę rocznie startuje kilkaset produktów, które podawane są krytycznej ocenie ekspertów. Merytorycznej weryfikacji poddawane są m.in. innowacyjność rozwiązań, estetyka, ergonomia  czy bezpieczeństwo dla środowiska.      
aranzowanie-ubezpieczenia-mienia-w-transporcie-na-co-warto-zwrocic-szczegolna-uwageZwiększona świadomość polskich przedsiębiorców (wynikająca z doświadczeń związanych z uszkodzeniem lub utratą przesyłek w trakcie przewozu) powoduje, że aktualnie obserwujemy rosnącą liczbę aranżowanych polis ubezpieczenia mienia w transporcie. Nabywana przez firy logistyczne, producentów a także eksporterów i importerów wiedza wpływa na popularność zawierania tego typu umów ubezpieczenia – również w przypadku zawierania ich na rzecz podmiotów trzecich.    
logistyczny-dwupak-czyli-jak-zoptymalizowac-procesy-dystrybucji-wielokanalowej-w-praktyce25 września br. w Lech Poznań Conference Center odbędzie się ogólnopolska konferencja „Dystrybucja wielokanałowa – praktyczny przegląd rozwiązań systemowych” – to już druga edycja tego spotkania organizowanego przez SDI Group i HIT-Kody Kreskowe.        
zwiekszac-swiadomosc-i-wspoltworzyc-zrownowazona-branzeIdea Broker, wspólnie z Wyższą Szkołą Bankową zorganizowała warsztaty dla przedsiębiorców „Zrównoważony TSL – Transport Spedycja Logistyka”, w których wzięło udział kilkadziesiąt firm z tej branży. Była to już kolejna tego typu inicjatywa brokera ubezpieczeniowego.        
wspolnie-dla-przyszlosciDzięki współpracy z EcoTransIT World Initiative (EWI), System Alliance Europe może teraz zaoferować swoim partnerom kalkulację emisji dwutlenku węgla (na podstawie zindywidualizowanych parametrów) już nie tylko w transporcie drogowym. Obecnie dostępne są wiarygodne wyliczenia również w transporcie kolejowym, lotniczym i morskim.    
terminal-dct-wyrozniony-wsrod-inwestycji-australijskich-w-polsceTerminal kontenerowy DCT Gdańsk jako jedyna prywatna inwestycja znalazł się na trasie prestiżowej wizyty Australijsko-Europejskiej Rady Biznesu (Australian European Business Councill, EABC). Przedstawiciele australijskiego rządu, a także największych firm, potencjalnych inwestorów w Polsce, odwiedzili w niedzielę, 29 czerwca DCT Gdańsk, jako przykład wiodącej australijskiej inwestycji i teren, w który warto lokować dalsze środki. Wizyta jest elementem dłuższej trasy obejmującej Londyn, Warszawę, Brukselę oraz Madryt.
najnowsze-technologie-kluczem-do-sukcesu-w-branzy-tslDzięki telematyce efektywność ekonomiczna transportu może wzrosnąć nawet o 30%. Dlatego rynek tego rodzaju produktów i usług dedykowanych branży TSL rozwija się błyskawicznie. Jego przegląd odbędzie się podczas warszawskich targów Trans Poland 2014 organizowanych przez firmę Lentewenc.      
praca-staz-praktyka-w-wydawnictwie-kmg-mediaKMG Media sp. z o.o. (wydawca czasopism i organizator konferencji branżowych, głównie branży logistycznej i transportowej) poszukuje aktywnych i ambitnych studentów oraz absolwentów na staże / praktyki (na okres wakacyjny i nie tylko, także z opcją nawiązania stałej współpracy lub pracy po stażu).        
it-w-logistyce-gigacon-produkcja-magazyn-dystrybucja-transportIT w Logistyce GigaCon - produkcja, magazyn, dystrybucja, transport - 9 czerwca 2014 r., Warszawa, Hotel Courtyard          
koszty-pod-pelna-kontrolaRejestrowanie dokumentów kosztowych, procesy zatwierdzania dokumentów pod względem merytorycznym i formalnym uporządkowały przepływ ich w firmie, a także spowodowały utrzymanie terminowych płatności.        
miedzynarodowa-konferencja-zrownowazony-tsl-transport-spedycja-logistykaIdea Broker Sp. z o.o. wraz z Wyższą Szkołą Bankową i Grupą Ergo Hestia zaprasza na międzynarodową konferencję z udziałem znakomitych gości: prof. Andrzeja Blikle, prof. Haliny Brdulak, Juliana Gozdowskiego, a przede wszystkim Przedsiębiorców z Polski, Niemiec, Indii, Włoch i Holandii.        
kluczowa-niezawodnosc-amurJak specyfikę działalności kurierskiej zaszyć w systemie informatycznym? Czy wszystkie rozwiązania IT muszą działać ?w chmurze?? Dlaczego warto postawić na systemy skalowalne i otwarte? Odpowiada Krzysztof Kędzierski, prezes spółki Amur.    
zarzadzanie-ryzykiem-w-transporcie-towarowTransport towarów niesie ze sobą ryzyko przypadkowego uszkodzenia, ubytku lub nawet utraty przewożonych ładunków. Dlatego, coraz więcej firm poszukuje optymalnych kosztowo i skutecznych metod zabezpieczania transportowanych dóbr (m.in. poprzez transfer ryzyka na Ubezpieczyciela).    
spotkania-transportowe-2014-poznan-galeriaZapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konferencji w Poznaniu!
x-edycja-konferencji-gbi-partnersW imieniu zespołu GBI Partners jest mi niezmiernie miło zaprosić Państwa na X edycję konferencji pod hasłem: ZWIĘKSZANIE EFEKTYWNOŚCI PROCESÓW LOGISTYCZNYCH ? NAJNOWSZE TRENDY, SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA.        
dostepnosc-na-kazdym-z-etapow-lancucha-dostawJak w praktyce wygląda obsługa branży odzieżowej ? to wiedzą jedynie firmy z nią współpracujące. Do ich grona zalicza się Fiege, specjalizujące się w tym sektorze i coraz głębiej zapuszczające korzenie na rynku chińskim. Czym charakteryzuje się ta branża z punktu widzenia operatora? Jakie są tu możliwości i ograniczenia? ? TSL Biznesowi mówi Martin Rademaker, menedżer sektora odzieżowego w Fiege.    
hub-silesia-logistyka-jako-motor-rozwoju-ekonomicznego26 marca 2014 w Hotelu Silvia Gold w Gliwicach odbędzie się już 3 edycja konferencji dotyczącej perspektyw rozwoju logistyki w aglomeracji śląskiej. O tym jak w pełni wykorzystać potencjał obszaru leżącego u zbiegu autostrady A1 i A4 porozmawiają przedstawiciele miasta Gliwice, eksperci z branży, inwestorzy zainteresowani lokowaniem swojego kapitału w regionie oraz ci, którzy już prowadzą działalność biznesową na Górnym Śląsku.      
spotkania-transportowe-2014-poznanZapraszamy na Spotkania Transportowe. Poniżej przedstawiamy plan konferencji (może on zostać rozszerzony o kolejne wystąpienia)   9:00 - 9:30 rejestracja, poranna kawa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 9:30 - 10:00 wstęp 10:00 - 10:30 Niezawodność i niskie spalanie - kluczem do sukcesu. (MAN Trucks) 10:30 - 11:00 Fakty i mity związane z serwisowaniem ogumienia. Ile kosztuje współpraca z profesjonalistami od opon i kiedy to może się opłacać? (Euromaster) 11:00 - 11:20 przerwa kawowa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 11:20 - 11:50 Karta euroShell ? dlaczego właśnie ta karta? 11:50 - 12:25 Jak Bezpiecznie współpracować w transporcie - praktyczne wskazówki dla zawierających umowę przewozu oraz jak dbać o bezpieczeństwo kierowcy? (Trans.eu) 12:25 - 12:45 Nowe ułatwienia celne dla transportu: m.in.: elektroniczna obsługa zgłoszeń celnych, procedury uproszczone, projekt Fast-Way, projekt ?bezpośrednia dostawa?, projekt e-Booking Truck. (Służba Celna) 12:45 - 13:00 Targi TransPoland 2014 - biznesowa platforma dla transportu, dlaczego warto się pojawić? 13:00 - 14:00 lunch, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 14:00 - 14:40 Jak prawidłowo stworzyć i prowadzić dokumentację pracowniczą w firmie transportowej, by uniknąć problemów z roszczeniami kierowców i kontrolami ITD oraz inspekcji pracy? (Biuro Prawne Arena 561) 14:40 - 15:00 List przewozowy - wszystkim pozornie znany, ale czy traktowany właściwie? Jakie niesie to konsekwencje i odpowiedzialności. Neutralizacja, Lieferschein, WZ - różnice i ryzyko. (Kancelaria Prawna Iuridica) 15:00 - 15:20 Nielegalny imigrant na pace - za co odpowiada przewoźnik i jak ustrzec się problemu.(Kancelaria Prawna Iuridica) 15:20 -15:40 przerwa kawowa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 15:40 - 16:15 Wybrane aspekty najnowszych zmian w prawie transportowym (Działyński i Judek - radcowie prawni) 16:15 - 16:50 Ubezpieczenia kabotażowe. Co należy wiedzieć, jakie zagrożenia czekają na przewoźników i jak się ubezpieczać? (CDS Odszkodowania) 17:00 - 17:15 zakończenie, losowanie nagród dla uczestników Każdy z partnerów prezentujących wystąpienie będzie do Państwa dyspozycji przy swoim stanowisku podczas wszystkich przerw. Przy stanowiskach będą również dostępni przedstawiciele partnerów dodatkowych: Ford Polska (lokalny dealer), Getin Leasing, Transferry, Impuls Leasing. Każdy z uczestników otrzyma bezpłatnie pakiet konferencyjny, zawierający m.in. ostatnie wydania miesięczników TSL Biznes i Truck & Van oraz materiały informacyjne od partnerów. Na zakończenie spotkania przygotowaliśmy losowanie interesujących nagród. Udział w Spotkaniach Transportowych jest bezpłatny dla wszystkich przewoźników i przedstawicieli działów transportu po dokonaniu rejestracji - FORMULARZ REJESTRACJI. Uczestnikom zapewniamy bezpłatny parking, lunch oraz przerwy kawowe. Spotkanie odbędzie się  25 lutego 2014 roku w hotelu: Hotel Poznański ul. Krańcowa 4, 62-030 Luboń k/Poznania (tuż obok węzła A2/DW430 "Poznań - Luboń")www.hotelpoznanski.pl
spotkania-transportowe-2014-warszawaZapraszamy na Spotkania Transportowe. Poniżej przedstawiamy plan konferencji (może on zostać rozszerzony o kolejne wystąpienia)   9:00 - 9:30 rejestracja, poranna kawa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 9:30 - 10:00 wstęp 10:00 - 10:30 Niezawodność i niskie spalanie - kluczem do sukcesu. (MAN Trucks) 10:30 - 11:00 Fakty i mity związane z serwisowaniem ogumienia. Ile kosztuje współpraca z profesjonalistami od opon i kiedy to może się opłacać? (Euromaster) 11:00 - 11:20 przerwa kawowa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 11:20 - 11:50 Karta euroShell ? dlaczego właśnie ta karta? 11:50 - 12:25 Jak Bezpiecznie współpracować w transporcie? Praktyczne wskazówki dla zawierających umowę przewozu oraz jak wybrać ubezpieczenie, aby zyskać przewagę konkurencyjną. Artur Martynów oraz Mariusz Muszyński(Trans.eu) 12:25 - 12:45 Nowe ułatwienia celne dla transportu: m.in.: elektroniczna obsługa zgłoszeń celnych, procedury uproszczone, projekt Fast-Way, projekt ?bezpośrednia dostawa?, projekt e-Booking Truck. (Służba Celna) 12:45 - 13:00 Targi TransPoland 2014 - biznesowa platforma dla transportu, dlaczego warto się pojawić? 13:00 - 14:00 lunch, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 14:00 - 14:40 Jak prawidłowo stworzyć i prowadzić dokumentację pracowniczą w firmie transportowej, by uniknąć problemów z roszczeniami kierowców i kontrolami ITD oraz inspekcji pracy? (Biuro Prawne Arena 561) 14:40 - 15:00 List przewozowy - wszystkim pozornie znany, ale czy traktowany właściwie? Jakie niesie to konsekwencje i odpowiedzialności. Neutralizacja, Lieferschein, WZ - różnice i ryzyko. (Kancelaria Prawna Iuridica) 15:00 - 15:20 Nielegalny imigrant na pace - za co odpowiada przewoźnik i jak ustrzec się problemu.(Kancelaria Prawna Iuridica) 15:20 -15:40 przerwa kawowa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 15:40 - 16:15 Ubezpieczenie odpowiedzialności zawodowej przewoźnika ? rzeczywista ochrona przewoźników i ich wierzycieli czy tylko podkładka pod licencję? (Paweł Judek, radca prawny w kancelarii Działyński i Judek) 16:15 - 16:50 Ubezpieczenia kabotażowe. Co należy wiedzieć, jakie zagrożenia czekają na przewoźników i jak się ubezpieczać? (CDS Odszkodowania) 17:00 - 17:15 zakończenie, losowanie nagród dla uczestników Każdy z partnerów prezentujących wystąpienie będzie do Państwa dyspozycji przy swoim stanowisku podczas wszystkich przerw. Przy stanowiskach będą również dostępni przedstawiciele partnerów dodatkowych: Ford Polska (lokalny dealer), Getin Leasing, Transferry, Impuls Leasing, ONDO - oleje Petro Canada. Każdy z uczestników otrzyma bezpłatnie pakiet konferencyjny, zawierający m.in. ostatnie wydania miesięczników TSL Biznes i Truck & Van oraz materiały informacyjne od partnerów. Na zakończenie spotkania przygotowaliśmy losowanie interesujących nagród. Udział w Spotkaniach Transportowych jest bezpłatny dla wszystkich przewoźników i przedstawicieli działów transportu po dokonaniu rejestracji - FORMULARZ REJESTRACJI. Uczestnikom zapewniamy bezpłatny parking, lunch oraz przerwy kawowe. Spotkanie odbędzie się  4 marca 2014 roku w hotelu: Hotel Lamberton ul. Poznańska 492, 05-850 Ołtarzew www.hotellamberton.pl
spotkania-transportowe-2014-wroclawZapraszamy na Spotkania Transportowe. Poniżej przedstawiamy plan konferencji (może on zostać rozszerzony o kolejne wystąpienia) 9:00 - 9:30 rejestracja, poranna kawa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 9:30 - 10:00 wstęp 10:00 - 10:30 Niezawodność i niskie spalanie - kluczem do sukcesu. (MAN Trucks) 10:30 - 11:00 Fakty i mity związane z serwisowaniem ogumienia. Ile kosztuje współpraca z profesjonalistami od opon i kiedy to może się opłacać? (Euromaster) 11:00 - 11:20 przerwa kawowa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 11:20 - 11:50 Karta euroShell ? dlaczego właśnie ta karta? 11:50 - 12:25 Jak Bezpiecznie współpracować w transporcie? Praktyczne wskazówki dla zawierających umowę przewozu oraz jak wybrać ubezpieczenie, aby zyskać przewagę konkurencyjną. Artur Martynów oraz Mariusz Muszyński(Trans.eu) 12:25 - 12:45 Nowe ułatwienia celne dla transportu: m.in.: elektroniczna obsługa zgłoszeń celnych, procedury uproszczone, projekt Fast-Way, projekt ?bezpośrednia dostawa?, projekt e-Booking Truck. (Służba Celna) 12:45 - 13:00 Targi TransPoland 2014 - biznesowa platforma dla transportu, dlaczego warto się pojawić? 13:00 - 14:00 lunch, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 14:00 - 14:40 Jak prawidłowo stworzyć i prowadzić dokumentację pracowniczą w firmie transportowej, by uniknąć problemów z roszczeniami kierowców i kontrolami ITD oraz inspekcji pracy? (Biuro Prawne Arena 561) 14:40 - 15:00 List przewozowy - wszystkim pozornie znany, ale czy traktowany właściwie? Jakie niesie to konsekwencje i odpowiedzialności. Neutralizacja, Lieferschein, WZ - różnice i ryzyko. (Kancelaria Prawna Iuridica) 15:00 - 15:20 Nielegalny imigrant na pace - za co odpowiada przewoźnik i jak ustrzec się problemu.(Kancelaria Prawna Iuridica) 15:20 -15:40 przerwa kawowa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 15:40 - 16:15 Ubezpieczenie odpowiedzialności zawodowej przewoźnika ? rzeczywista ochrona przewoźników i ich wierzycieli czy tylko podkładka pod licencję? (Paweł Judek, radca prawny w kancelarii Działyński i Judek) 16:15 - 16:50 Ubezpieczenia kabotażowe. Co należy wiedzieć, jakie zagrożenia czekają na przewoźników i jak się ubezpieczać? (CDS Odszkodowania) 17:00 - 17:15 zakończenie, losowanie nagród dla uczestników   Każdy z partnerów prezentujących wystąpienie będzie do Państwa dyspozycji przy swoim stanowisku podczas wszystkich przerw. Przy stanowiskach będą również dostępni przedstawiciele partnerów dodatkowych: Ford Polska (lokalny dealer), Getin Noble Bank, Transferry. Każdy z uczestników otrzyma bezpłatnie pakiet konferencyjny, zawierający m.in. ostatnie wydania miesięczników TSL Biznes i Truck & Van oraz materiały informacyjne od partnerów. Na zakończenie spotkania przygotowaliśmy losowanie interesujących nagród. Udział w Spotkaniach Transportowych jest bezpłatny dla wszystkich przewoźników i przedstawicieli działów transportu po dokonaniu rejestracji - FORMULARZ REJESTRACJI. Uczestnikom zapewniamy bezpłatny lunch oraz przerwy kawowe. Spotkanie odbędzie się  11 marca 2014 roku w hotelu: Novotel Wrocław ul. Wyścigowa 35, 53-011 Wrocław www.novotel.com/pl/home/wroclaw.shtml
spotkania-transportowe-2014-krakowZapraszamy na Spotkania Transportowe. Poniżej przedstawiamy plan konferencji (może on zostać rozszerzony o kolejne wystąpienia)   9:00 - 9:30 rejestracja, poranna kawa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 9:30 - 10:00 wstęp 10:00 - 10:30 Niezawodność i niskie spalanie - kluczem do sukcesu. (MAN Trucks) 10:30 - 11:00 Fakty i mity związane z serwisowaniem ogumienia. Ile kosztuje współpraca z profesjonalistami od opon i kiedy to może się opłacać? (Euromaster) 11:00 - 11:20 przerwa kawowa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 11:20 - 11:50 Karta euroShell ? dlaczego właśnie ta karta? 11:50 - 12:25 Jak Bezpiecznie współpracować w transporcie? Praktyczne wskazówki dla zawierających umowę przewozu oraz jak wybrać ubezpieczenie, aby zyskać przewagę konkurencyjną. Artur Martynów oraz Mariusz Muszyński(Trans.eu) 12:25 - 12:45 Nowe ułatwienia celne dla transportu: m.in.: elektroniczna obsługa zgłoszeń celnych, procedury uproszczone, projekt Fast-Way, projekt ?bezpośrednia dostawa?, projekt e-Booking Truck. (Służba Celna) 12:45 - 13:00 Targi TransPoland 2014 - biznesowa platforma dla transportu, dlaczego warto się pojawić? 13:00 - 14:00 lunch, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 14:00 - 14:40 Jak prawidłowo stworzyć i prowadzić dokumentację pracowniczą w firmie transportowej, by uniknąć problemów z roszczeniami kierowców i kontrolami ITD oraz inspekcji pracy? (Biuro Prawne Arena 561) 14:40 - 15:00 List przewozowy - wszystkim pozornie znany, ale czy traktowany właściwie? Jakie niesie to konsekwencje i odpowiedzialności. Neutralizacja, Lieferschein, WZ - różnice i ryzyko. (Kancelaria Prawna Iuridica) 15:00 - 15:20 Nielegalny imigrant na pace - za co odpowiada przewoźnik i jak ustrzec się problemu.(Kancelaria Prawna Iuridica) 15:20 -15:40 przerwa kawowa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 15:40 - 16:15 Nie zawsze na czas. Opóźnienie w transporcie i jego konsekwencje (Paweł Judek, radca prawny w kancelarii Działyński i Judek) 16:15 - 16:50 Ubezpieczenia kabotażowe. Co należy wiedzieć, jakie zagrożenia czekają na przewoźników i jak się ubezpieczać? (CDS Odszkodowania) 17:00 - 17:15 zakończenie, losowanie nagród dla uczestników Każdy z partnerów prezentujących wystąpienie będzie do Państwa dyspozycji przy swoim stanowisku podczas wszystkich przerw. Przy stanowiskach będą również dostępni przedstawiciele partnerów dodatkowych: Ford Polska (lokalny dealer), Getin Leasing, Transferry, Impuls Leasing, ONDO - oleje Petro Canada. Każdy z uczestników otrzyma bezpłatnie pakiet konferencyjny, zawierający m.in. ostatnie wydania miesięczników TSL Biznes i Truck & Van oraz materiały informacyjne od partnerów. Na zakończenie spotkania przygotowaliśmy losowanie interesujących nagród. Udział w Spotkaniach Transportowych jest bezpłatny dla wszystkich przewoźników i przedstawicieli działów transportu po dokonaniu rejestracji - FORMULARZ REJESTRACJI. Uczestnikom zapewniamy bezpłatny parking, lunch oraz przerwy kawowe. Spotkanie odbędzie się  18 marca 2014 roku w hotelu: Hotel Hilton Garden Inn ul. Marii Konopnickiej 33, 30-302 Kraków http://hiltongardeninn3.hilton.com/en/hotels/poland/hilton-garden-inn-krakow-KRKGIGI/index.html
spotkania-transportowe-2014-bialystokZapraszamy na Spotkania Transportowe. Poniżej przedstawiamy plan konferencji (może on zostać rozszerzony o kolejne wystąpienia)   9:00 - 9:30 rejestracja, poranna kawa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 9:30 - 10:00 wstęp 10:00 - 10:30 Niezawodność i niskie spalanie - kluczem do sukcesu. (MAN Trucks)) 10:30 - 11:00 Fakty i mity związane z serwisowaniem ogumienia. Ile kosztuje współpraca z profesjonalistami od opon i kiedy to może się opłacać? (Euromaster) 11:00 - 11:15 przerwa kawowa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 11:15 - 11:45 Karta euroShell ? dlaczego właśnie ta karta? 11:45 - 12:20 Jak Bezpiecznie współpracować w transporcie - praktyczne wskazówki dla zawierających umowę przewozu oraz jak dbać o bezpieczeństwo kierowcy? (Trans.eu) 12:20 - 12:50 Aplikacje telematyczne Trimble dla dyspozytorów metodą podwyższenia efektywności firm transportowych (Trimble Transport & Logistics) 12:50- 13:30 Jak prawidłowo stworzyć i prowadzić dokumentację pracowniczą w firmie transportowej, by uniknąć problemów z roszczeniami kierowców i kontrolami ITD oraz inspekcji pracy? (Biuro Prawne Arena 561) 13:30 - 14:20 lunch, rozmowy z partnerami przy stanowiskach 14:20 - 14:40 Nowe ułatwienia celne dla transportu: m.in.: elektroniczna obsługa zgłoszeń celnych, procedury uproszczone, projekt Fast-Way, projekt ?bezpośrednia dostawa?, projekt e-Booking Truck. (Służba Celna) 14:40 - 15:10 List przewozowy - wszystkim pozornie znany, ale czy traktowany właściwie? Jakie niesie to konsekwencje i odpowiedzialności. Neutralizacja, Lieferschein, WZ - różnice i ryzyko. (Kancelaria Prawna Iuridica) 15:10 - 15:30 Nielegalny imigrant na pace - za co odpowiada przewoźnik i jak ustrzec się problemu.(Kancelaria Prawna Iuridica) 15:30 -15:45 przerwa kawowa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 15:45 - 16:25 Nie zawsze na czas. Opóźnienie w transporcie i jego konsekwencje (Paweł Judek, radca prawny w kancelarii Działyński i Judek) 16:25 - 16:55 Ubezpieczenia kabotażowe. Co należy wiedzieć, jakie zagrożenia czekają na przewoźników i jak się ubezpieczać? (CDS Odszkodowania) 16:55 - 17:15 zakończenie, konkurs z nagrodami dla uczestników Każdy z partnerów prezentujących wystąpienie będzie do Państwa dyspozycji przy swoim stanowisku podczas wszystkich przerw. Przy stanowiskach będą również dostępni przedstawiciele partnerów dodatkowych: Ford Polska (lokalny dealer), Getin Leasing, Transferry, Impuls Leasing. Każdy z uczestników otrzyma bezpłatnie pakiet konferencyjny, zawierający m.in. ostatnie wydania miesięczników TSL Biznes i Truck & Van oraz materiały informacyjne od partnerów. Na zakończenie spotkania przygotowaliśmy losowanie interesujących nagród. Udział w Spotkaniach Transportowych jest bezpłatny dla wszystkich przewoźników i przedstawicieli działów transportu po dokonaniu rejestracji - FORMULARZ REJESTRACJI. Uczestnikom zapewniamy bezpłatny parking, lunch oraz przerwy kawowe. Spotkanie odbędzie się  25 marca 2014 roku w hotelu: Hotel 3Trio ul. Hurtowa 3, 15-399 Białystok www.hotel3trio.pl
spotkania-transportowe-2014-gdanskZapraszamy na Spotkania Transportowe. Poniżej przedstawiamy plan konferencji (może on zostać rozszerzony o kolejne wystąpienia)   9:00 - 9:30 rejestracja, poranna kawa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 9:30 - 10:00 wstęp 10:00 - 10:25 Niezawodność i niskie spalanie - kluczem do sukcesu. (MAN Trucks) 10:25 - 10:50 Fakty i mity związane z serwisowaniem ogumienia. Ile kosztuje współpraca z profesjonalistami od opon i kiedy to może się opłacać? (Euromaster) 10:50 - 11:05 przerwa kawowa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 11:05 - 11:35 Karta euroShell ? dlaczego właśnie ta karta? 11:35 - 12:15 Jak Bezpiecznie współpracować w transporcie - praktyczne wskazówki dla zawierających umowę przewozu oraz jak dbać o bezpieczeństwo kierowcy? (Trans.eu) 12:15 - 12:45 Aplikacje telematyczne Trimble dla dyspozytorów metodą podwyższenia efektywności firm transportowych (Trimble Transport & Logistics) 12:45 - 13:00 Nowe ułatwienia celne dla transportu: usługi dotyczące granicy morskiej. (Służba Celna) 13:00 - 14:00 lunch, romowy  z partnerami przy stanowiskach 14:00 - 14:40 Jak prawidłowo stworzyć i prowadzić dokumentację pracowniczą w firmie transportowej, by uniknąć problemów z roszczeniami kierowców i kontrolami ITD oraz inspekcji pracy? (Biuro Prawne Arena 561) 14:40 - 15:10 List przewozowy - wszystkim pozornie znany, ale czy traktowany właściwie? Jakie niesie to konsekwencje i odpowiedzialności. Neutralizacja, Lieferschein, WZ - różnice i ryzyko. (Kancelaria Prawna Iuridica) 15:10 - 15:30 Nielegalny imigrant na pace - za co odpowiada przewoźnik i jak ustrzec się problemu.(Kancelaria Prawna Iuridica) 15:30 -15:45 przerwa kawowa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 15:45 - 16:25 Nie zawsze na czas. Opóźnienie w transporcie i jego konsekwencje (Paweł Judek, radca prawny w kancelarii Działyński i Judek) 16:25 - 16:50 Ubezpieczenia kabotażowe. Co należy wiedzieć, jakie zagrożenia czekają na przewoźników i jak się ubezpieczać? (CDS Odszkodowania) 16:50 - 17:15 zakończenie, konkurs i nagrody dla uczestników Każdy z partnerów prezentujących wystąpienie będzie do Państwa dyspozycji przy swoim stanowisku podczas wszystkich przerw. Przy stanowiskach będą również dostępni przedstawiciele partnerów dodatkowych: Ford Polska (lokalny dealer), Getin Leasing, Transferry, Impuls Leasing. Każdy z uczestników otrzyma bezpłatnie pakiet konferencyjny, zawierający m.in. ostatnie wydania miesięczników TSL Biznes i Truck & Van oraz materiały informacyjne od partnerów. Na zakończenie spotkania przygotowaliśmy losowanie interesujących nagród. Udział w Spotkaniach Transportowych jest bezpłatny dla wszystkich przewoźników i przedstawicieli działów transportu po dokonaniu rejestracji - FORMULARZ REJESTRACJI. Uczestnikom zapewniamy bezpłatny parking, lunch oraz przerwy kawowe. Spotkanie odbędzie się  1 kwietnia 2014 roku w hotelu: Novotel Gdańsk Marina ul. Jelitkowska 20, 80-342 Gdańsk www.accorhotels.com/pl/hotel-3375-novotel-gdansk-marina/index.shtml
spotkania-transportowe-2014-lublinZapraszamy na Spotkania Transportowe. Poniżej przedstawiamy plan konferencji (może on zostać rozszerzony o kolejne wystąpienia) 9:00 - 9:30 rejestracja, poranna kawa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 9:30 - 10:00 wstęp 10:00 - 10:25 Niezawodność i niskie spalanie - kluczem do sukcesu. (MAN Trucks) 10:25 - 10:50 Fakty i mity związane z serwisowaniem ogumienia. Ile kosztuje współpraca z profesjonalistami od opon i kiedy to może się opłacać? (Euromaster) 10:50 - 11:05 przerwa kawowa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 11:05 - 11:35 Karta euroShell ? dlaczego właśnie ta karta? 11:35 - 12:15 Jak Bezpiecznie współpracować w transporcie - praktyczne wskazówki dla zawierających umowę przewozu oraz jak dbać o bezpieczeństwo kierowcy? (Trans.eu) 12:15 - 12:45 Aplikacje telematyczne Trimble dla dyspozytorów metodą podwyższenia efektywności firm transportowych (Trimble Transport & Logistics) 12:45 - 13:00 Nowe ułatwienia celne dla transportu: m.in.: elektroniczna obsługa zgłoszeń celnych, procedury uproszczone, projekt Fast-Way, projekt ?bezpośrednia dostawa?, projekt e-Booking Truck. (Służba Celna) 13:00 - 14:00 lunch, romowy  z partnerami przy stanowiskach 14:00 - 14:40 Jak prawidłowo stworzyć i prowadzić dokumentację pracowniczą w firmie transportowej, by uniknąć problemów z roszczeniami kierowców i kontrolami ITD oraz inspekcji pracy? (Biuro Prawne Arena 561) 14:40 - 15:10 List przewozowy - wszystkim pozornie znany, ale czy traktowany właściwie? Jakie niesie to konsekwencje i odpowiedzialności. Neutralizacja, Lieferschein, WZ - różnice i ryzyko. (Kancelaria Prawna Iuridica) 15:10 - 15:30 Nielegalny imigrant na pace - za co odpowiada przewoźnik i jak ustrzec się problemu.(Kancelaria Prawna Iuridica) 15:30 -15:45 przerwa kawowa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 15:45 - 16:25 Nie zawsze na czas. Opóźnienie w transporcie i jego konsekwencje (Paweł Judek, radca prawny w kancelarii Działyński i Judek) 16:25 - 16:50 Ubezpieczenia kabotażowe. Co należy wiedzieć, jakie zagrożenia czekają na przewoźników i jak się ubezpieczać? (CDS Odszkodowania) 16:50 - 17:15 zakończenie, konkurs i nagrody dla uczestników     Każdy z partnerów prezentujących wystąpienie będzie do Państwa dyspozycji przy swoim stanowisku podczas wszystkich przerw. Przy stanowiskach będą również dostępni przedstawiciele partnerów dodatkowych: Ford Polska (lokalny dealer), Getin Noble Bank, Transferry. Każdy z uczestników otrzyma bezpłatnie pakiet konferencyjny, zawierający m.in. ostatnie wydania miesięczników TSL Biznes i Truck & Van oraz materiały informacyjne od partnerów. Na zakończenie spotkania przygotowaliśmy losowanie interesujących nagród. Udział w Spotkaniach Transportowych jest bezpłatny dla wszystkich przewoźników i przedstawicieli działów transportu po dokonaniu rejestracji - FORMULARZ REJESTRACJI. Uczestnikom zapewniamy bezpłatny parking, lunch oraz przerwy kawowe. Spotkanie odbędzie się  8 kwietnia 2014 roku w hotelu: Hotel Focus Centrum ul. Skowronkowa 2 20-832 Lublin www.hotelfocus.pl
spotkania-transportowe-2014-katowiceZapraszamy na Spotkania Transportowe. Poniżej przedstawiamy plan konferencji (może on zostać rozszerzony o kolejne wystąpienia 9:00 - 9:30 rejestracja, poranna kawa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 9:30 - 10:00 wstęp 10:00 - 10:25 Niezawodność i niskie spalanie - kluczem do sukcesu. (MAN Trucks) 10:25 - 10:50 Fakty i mity związane z serwisowaniem ogumienia. Ile kosztuje współpraca z profesjonalistami od opon i kiedy to może się opłacać? (Euromaster) 10:50 - 11:05 przerwa kawowa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 11:05 - 11:35 Karta euroShell ? dlaczego właśnie ta karta? 11:35 - 12:15 Jak Bezpiecznie współpracować w transporcie - praktyczne wskazówki dla zawierających umowę przewozu oraz jak dbać o bezpieczeństwo kierowcy? (Trans.eu) 12:15 - 12:45 Aplikacje telematyczne Trimble dla dyspozytorów metodą podwyższenia efektywności firm transportowych (Trimble Transport & Logistics) 12:45 - 13:00 Nowe ułatwienia celne dla transportu: m.in.: elektroniczna obsługa zgłoszeń celnych, procedury uproszczone, projekt Fast-Way, projekt ?bezpośrednia dostawa?, projekt e-Booking Truck. (Służba Celna) 13:00 - 14:00 lunch, romowy  z partnerami przy stanowiskach 14:00 - 14:40 Jak prawidłowo stworzyć i prowadzić dokumentację pracowniczą w firmie transportowej, by uniknąć problemów z roszczeniami kierowców i kontrolami ITD oraz inspekcji pracy? (Biuro Prawne Arena 561) 14:40 - 15:10 List przewozowy - wszystkim pozornie znany, ale czy traktowany właściwie? Jakie niesie to konsekwencje i odpowiedzialności. Neutralizacja, Lieferschein, WZ - różnice i ryzyko. (Kancelaria Prawna Iuridica) 15:10 - 15:30 Nielegalny imigrant na pace - za co odpowiada przewoźnik i jak ustrzec się problemu.(Kancelaria Prawna Iuridica) 15:30 -15:45 przerwa kawowa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 15:45 - 16:25 Nie zawsze na czas. Opóźnienie w transporcie i jego konsekwencje (Paweł Judek, radca prawny w kancelarii Działyński i Judek) 16:25 - 16:50 Ubezpieczenia kabotażowe. Co należy wiedzieć, jakie zagrożenia czekają na przewoźników i jak się ubezpieczać? (CDS Odszkodowania) 16:50 - 17:15 zakończenie, konkurs i nagrody dla uczestników     Każdy z partnerów prezentujących wystąpienie będzie do Państwa dyspozycji przy swoim stanowisku podczas wszystkich przerw. Przy stanowiskach będą również dostępni przedstawiciele partnerów dodatkowych: Ford Polska (lokalny dealer), Getin Leasing, Transferry, Impuls Leasing. Każdy z uczestników otrzyma bezpłatnie pakiet konferencyjny, zawierający m.in. ostatnie wydania miesięczników TSL Biznes i Truck & Van oraz materiały informacyjne od partnerów. Na zakończenie spotkania przygotowaliśmy losowanie interesujących nagród. Udział w Spotkaniach Transportowych jest bezpłatny dla wszystkich przewoźników i przedstawicieli działów transportu po dokonaniu rejestracji - FORMULARZ REJESTRACJI. Uczestnikom zapewniamy bezpłatny parking, lunch oraz przerwy kawowe. Spotkanie odbędzie się  15 kwietnia 2014 roku w hotelu: Hotel Silesian Aleja Górnośląska 40 (wjazd od autostrady A2 przez stację BP) www.silesianhotel.pl Oficjalny adres: ul. Szybowcowa 1A, 40-502 Katowice 9:00 - 9:30 rejestracja, poranna kawa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 9:30 - 10:00 wstęp 10:00 - 10:30 Niezawodność i niskie spalanie - kluczem do sukcesu. (MAN Trucks) 10:30 - 11:00 Fakty i mity związane z serwisowaniem ogumienia. Ile kosztuje współpraca z profesjonalistami od opon i kiedy to może się opłacać? (Euromaster) 11:00 - 11:20 przerwa kawowa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 11:20 - 11:50 Karta euroShell ? dlaczego właśnie ta karta? 11:50 - 12:25 Jak Bezpiecznie współpracować w transporcie - praktyczne wskazówki dla zawierających umowę przewozu oraz jak dbać o bezpieczeństwo kierowcy? (Trans.eu) 12:25 - 12:45 Nowe ułatwienia celne dla transportu: m.in.: elektroniczna obsługa zgłoszeń celnych, procedury uproszczone, projekt Fast-Way, projekt ?bezpośrednia dostawa?, projekt e-Booking Truck. (Służba Celna) 12:45 - 13:00 Targi TransPoland 2014 - biznesowa platforma dla transportu, dlaczego warto się pojawić? 13:00 - 14:00 lunch, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 14:00 - 14:40 Jak prawidłowo stworzyć i prowadzić dokumentację pracowniczą w firmie transportowej, by uniknąć problemów z roszczeniami kierowców i kontrolami ITD oraz inspekcji pracy? (Biuro Prawne Arena 561) 14:40 - 15:00 List przewozowy - wszystkim pozornie znany, ale czy traktowany właściwie? Jakie niesie to konsekwencje i odpowiedzialności. Neutralizacja, Lieferschein, WZ - różnice i ryzyko. (Kancelaria Prawna Iuridica) 15:00 - 15:20 Nielegalny imigrant na pace - za co odpowiada przewoźnik i jak ustrzec się problemu.(Kancelaria Prawna Iuridica) 15:20 -15:40 przerwa kawowa, rozmowy  z partnerami przy stanowiskach 15:40 - 16:15 Ubezpieczenie odpowiedzialności zawodowej przewoźnika ? rzeczywista ochrona przewoźników i ich wierzycieli czy tylko podkładka pod licencję? (Paweł Judek, radca prawny w kancelarii Działyński i Judek) 16:15 - 16:50 Ubezpieczenia kabotażowe. Co należy wiedzieć, jakie zagrożenia czekają na przewoźników i jak się ubezpieczać? (CDS Odszkodowania) 17:00 - 17:15 zakończenie, losowanie nagród dla uczestników
walne-zgromaczenie-osptnZarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników Transportu Nienormatywnego (www.ponadnormatywni.pl) uprzejmie zaprasza wszystkich członków oraz osoby zainteresowane przystąpieniem do stowarzyszenia do wzięcia udziału w Walnym Zgromadzeniu, które odbędzie się 21 lutego 2014 roku w Łodzi, w Hotelu Iness.        
inteligentne-strategie-optymalizacji-kosztow-logistykiPuls Biznesu zaprasza na warsztaty: Nowatorskie metody optymalizacji działań w magazynie, zakładzie i łańcuchu dostaw ? jeśli już robić coś, to taniej i wydajniej.        
stopniowy-ale-staly-wzrost-udzialu-frachtowWskazówka barometru transportowego w 4 kwartale zwiastowała optymistyczne zakończenie roku.
ii-lodzka-konferencja-logistycznaStudenckie Koło Naukowe OPTEAM, działające przy Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego serdecznie zaprasza studentów uczelni ekonomicznych z całej Polski, pracowników naukowych, oraz wszystkie zainteresowane osoby na: II ŁÓDZKĄ KONFERENCJĘ LOGISTYCZNĄ ?Procesy logistyczne w sektorze publicznym? , która odbędzie się w Łodzi 13-14 marca 2014 roku na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.    
szczyt-paczkowy-glownie-prezenty-z-sieci-i-dokumenty-miedzy-firmamiKoniec roku jest zawsze najgorętszym okresem w branży przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych (KEP). Liczba przesyłek (kurierskich i pocztowych) w tym czasie wzrasta nawet o 60 proc. Przewożone są głównie prezenty świąteczne zakupione przez Internet, ale także towary do centrów handlowych i dokumenty między firmami. Przygotowania do tego szczytu zaczynają się już kilka miesięcy wcześniej.        
spotkania-transportowe-2013-sosnowiec                                                                                                
spotkania-transportowe-2013-poznan                                                                                                                              
spotkania-transportowe-2013-krakow                                              
wygraj-oprogramowanie-emapa-transport-na-targach-trans-poland-2013Wśród osób odwiedzających nasze stoisko na targach Trans Poland 2013, które zostawią wizytówkę, rozlosuojemy 3 programy Emapa Transport+. Wartość każdej nagrody to 1965 zł brutto!   Odwiedź nas na stoisku nr 57!  
szybszy-przeladunek-szansa-na-rozwojTransport intermodalny to najdynamiczniej rozwijający się segment biznesu transportowego. Dlatego inicjatywy mające na celu rozwój terminali i infrastruktury transportowej mogą liczyć na wsparcie ze środków unijnych.        
sympozjum-sea-point-2013Sympozjum Sea Point 2013 odbędzie się w dniach 7 ? 8 listopada 2013 roku. Będzie to już VII edycja. Tematyka podzielona będzie na panele tematyczne, związane z transportem i logistyką. Podczas konferencji prelegenci, będący członkami Kół Naukowych bądź przedstawiciele zaproszonych przedsiębiorstw branży TSL, przedstawią swoje referaty, spośród których planowane jest wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych, na drodze głosowania.      
poprawa-efektywnosci-w-lancuch-dostaw-transport-i-logistykaPolska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zaprasza do udziału w konferencji szkoleniowej pt.: ?POPRAWA EFEKTYWNOŚCI W ŁAŃCUCH DOSTAW   - TRANSPORT I LOGISTYKA?            
letni-kryzys-ladunkow-w-europie-zazegnanyDla sektora Transportu i Logistyki trzeci kwartał jest zazwyczaj pełen obaw. Lipiec, sierpień i wrzesień nie mają wprawdzie wielu świątecznych dni, są to jednak miesiące wakacyjne. Mimo tych dość niesprzyjających warunków, udział frachtów ukształtował się w tym roku na poziomie 52%, czyli o całe 5 punktów procentowych wyżej niż w ubiegłym roku.  
kurier-to-brzmi-dumniePraca kuriera jest absorbująca, wymagająca, czasem ciężka, ale jednocześnie dająca dużo satysfakcji. Poza dobrą orientacją w terenie i sprawnym poruszaniem się po mieście, trzeba wykazać się dużą dyscypliną, odpowiedzialnością i cierpliwością. Jak wygląda dzień pracy kurierów, na jakie problemy najczęściej napotykają, co sprawia, że lubią ten zawód i ile razy wracają pod ten sam adres?      
sukces-navigation-trends-2013Wywiad Pawłem Kacperkiem - Prezesem Zarządu Location-Based Media, organizatorem konferencji Navigation Trends 2013          
lpr-kontynuuje-europejska-ekspansjeLPR ? La Palette Rouge ? firma specjalizująca się w wynajmowaniu palet, wzmacnia swoją pozycję w regionie Europy Środkowej i Północnej, m.in. poprzez otwarcie spółki-córki w Polsce.     
e-commerce-na-celowniku-technologie-rozwiazania-i-mozliwosci-usprawnienTSL biznes objął swoim patronatem konferencję E-commerce na celowniku - technologie, rozwiązania i możliwości usprawnień. Wraz z organizatorami serdecznie zapraszamy do Centrum Szkoleniowe firmy HIT-Kody Kreskowe w Dąbrowie k/Poznania 10 października 2013r.      
x-forum-polskich-menedzerow-polska-logistykaTSL Biznes zaprasza na Forum Polskich Menedżerów Logistyki Polska Logistyka ? jedno z największych i najważniejszych wydarzeń na polskim rynku logistycznym.          
aaaby-przewiezc-szybko-tanio-bez-ryzykaGiełda transportowa to wirtualny rynek wymiany informacji między przewoźnikami, a spedytorami. To miejsce w którym można znaleźć dodatkowe zlecenia, redukując jednocześnie koszty transportu, zapełniając wolną przestrzeń ładunkową towarem. O czym jednak warto pamiętać i na co uważać zanim zdecydujemy się skorzystać z giełdy opowiada Jacek Tyburek, Doradca ds. Ryzyka i Bezpieczeństwa w DSV.